—  18 lutego 2020

Konsultacje społeczne w sprawie powołania doraźnej Komisji Pojednawczej

Wójt Gminy Baranów zaprasza mieszkańców gminy Baranów do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych, które dotyczą wyrażenia przez Państwa opinii, uwag i propozycji do projektu uchwały Rady Gminy Baranów w sprawie powołania doraźnej Komisji Pojednawczej.

W związku z zainicjowanymi działaniami przez części Radnych Gminy Baranów, których efektem ma być ogłoszenie przez Komisarza Wyborczego referendum lokalnego, Wójt zwraca się do mieszkańców gminy Baranów o zaopiniowanie projektu uchwały, który przedstawiony został Radzie Gminy Baranów celem, rzeczywistego wyczerpania wszystkich możliwych działań porozumienia.

„Jako Wójt Gminy Baranów ubolewam nad zaistniałą sytuacją i nie chcę kolejnych negatywnych emocji, dlatego przedkładam projekt uchwały, który pozwoli wypracować nowe, zgodne warunki współpracy bez obarczania kosztami referendalnymi mieszkańców gminy Baranów. Konflikt ten nie dotyczy wyłącznie rozmów na poziomie Rady i Wójta, jest o wiele szerszy i dzieli nasze społeczeństwo w tak trudnej sytuacji w jakiej się znajdujemy. Negatywny wpływ potencjalnego referendum, będzie miało wydźwięk w  negocjacjach ze stroną rządową i spółką CPK w kwestiach planowanej inwestycji na terenie gminy.

6 dniowy okres konsultacji wynika z konieczności przedstawienia wyników konsultacji Radzie Gminy Baranów a na ich przygotowanie Urząd miał tylko 2 dni.

W związku z powyższym zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w konsultacjach w przywołanym temacie.”

Konsultacje trwają do 25 lutego 2020 roku. Opinie można wysyłać na konsultacje@gmina-baranow.pl lub bezpośrednio dostarczyć do Urzędu Gminy.

—  26 kwietnia 2024

Baranów CUP kategoria: Szkoły Podstawowe

W dniu 26 kwietnia 2024 odbył się Baranów CUP w kategorii: Szkoły Podstawowe. Co to były za emocje!!! Turniej zgromadził pięć drużyn do rywalizacji, a ilość bramek zadecydowała o zajętych miejscach w kolejności: Nagrody wręczyła Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie Pan Piotr Piórkowski, oraz Prezes Fundacji […]

—  26 kwietnia 2024

Konkurs dla Seniorów – jaka była Twoja najlepsza praca?

Zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszym zorganizowany przez Praca.pl konkursie dla seniorów. Do wygrania atrakcyjne nagrody – telefony marki Maxcom i myPhone. Wystarczy, że wyślesz nam fotografię, która odpowie na pytanie Jaka była Twoja najlepsza praca? opiszesz ją i wypełnisz formularz zgłoszeniowy.