A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  07 lutego 2022

Sprzeciw wobec STEŚ!

W dniu 4 lutego 2022r. odbyła się Sesja Rady Gminy Baranów, na której podjęto dwie bardzo ważne uchwały – stanowiska dotyczące:
-planowanych przebiegów linii kolejowych na terenie gminy Baranów,
-udostępnienia nieruchomości stanowiących własność Gminy Baranów w celu przeprowadzania badań lub pomiarów niezbędnych do przygotowania i realizacji inwestycji CPK.

Poniżej zamieszczamy protest sołectwa odnoszący się do przebiegu linii kolejowych w ramach prezentowanego Studium–Techniczno–Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ), który stanowi załącznik do uchwały w sprawie stanowiska dotyczącego planowanych przebiegów linii kolejowych.
Taki sam protest wyraziły wszystkie sołectwa Gminy Baranów.

Również publikujemy stanowiska:
– Wójta Gminy Baranów,


– Stowarzyszenia „Zanim powstanie lotnisko”,


– Rady Społecznej ds. CPK.

Przeczytaj także

—  07 czerwca 2023

Wiwat Rodzina! 4 czerwca 2023 r. Piknik Rodzinny

W ramach obchodów 100-lecia powstania Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie, organizatorzy zaplanowali uroczyste obchody na dwa dni. W sobotę 03 czerwca, odbyła się część oficjalna, pełna wzruszeń i wspomnień, której organizatorem była Dyrekcja  placówki oświatowej w Baranowie wraz gronem pedagogicznym, pracownikami oraz radą rodziców. Natomiast w niedziele 4 czerwca, z inicjatywy  Wójta […]

—  07 czerwca 2023

Wakacje z animatorem w Gminie Baranów

Wójt Gminy zaprasza na wakacje z animatorem w Gminie Baranów.