Karta Dużej Rodziny

herb

  • Zarejestruj się

karta-rodzinyOd 1 stycznia 2015 roku rodziny wielodzietne mieszkające na terenie Gminy Baranów mogą składać wnioski o uzyskanie gminnej KARTY DUŻEJ RODZINY 3+.

Rodziny posiadające KARTĘ, otrzymują następujące uprawnienia :

- 50 % zniżki na zajęcia dla dzieci i młodzieży, imprezy kulturalne, bilety wstępu do kina w Ośrodku Kultury w Grodzisku Mazowieckim;
- 50 % zniżki od obowiązujących cen biletów wstępu na zajęcia dla dzieci i młodzieży, imprezy kulturalne, bilety wstępu do kina w Centrum Kultury w Żyrardowie;
- 50 % zniżki od obowiązujących cen biletów wstępu na zajęcia dla dzieci i młodzieży, imprezy kulturalne, bilety wstępu do kina w Centrum Kultury w Błoniu;
- 50 % zniżki od obowiązujących cen biletów wstępu do pływalni „WODNIK 2000" w Grodzisku Mazowieckim;
- 50 % zniżki od obowiązujących cen biletów wstępu do pływalni, sauny i lodowiska prowadzonego przez „AQUA Żyrardów" Sp. z o.o.;
- 50 % zniżki w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Gminie Baranów;
- Nieodpłatny dostęp do korzystania z zajęć organizowanych przez jednostki organizacyjne w Gminie Baranów.

 

Uprawnienia do ubiegania się o wydanie KARTY DUŻEJ RODZINY 3+, mogą uzyskać:

Rodziny zamieszkałe na terenie gminy Baranów (także rodziny zastępcze), składające się z rodziców (jednego rodzica), mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje.

Gminna KARTA DUŻEJ RODZINY, nadaje uprawnienia na wniosek rodzica, skierowany do Wójta Gminy Baranów oraz złożony w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Baranowie.

KARTA DUŻEJ RODZINY 3+ przeszła pozytywnie konsultacje społeczne, które zakończyły się 23 czerwca 2014 r. Uchwałą Rady Gminy Baranów we wrześniu 2014 r. po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego, weszła w życie z 1 stycznia 2015 roku.

Rodziny posiadające ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny otrzymają uprawnienia bezpośrednio po złożeniu wniosku o wydanie gminnej KARTY DUŻEJ RODZINY 3+. Dokumentem potwierdzającym uprawnienia w placówkach zewnętrznych będzie ogólnopolska Karta Dużej Rodziny.

Po wnioski o wydanie ogólnopolskiej i gminnej KARTY DUŻEJ RODZINY, należy zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Baranowie, ul. Armii Krajowej 89.


geoportal-sdi-baranow.png

plakat-pecha-kucha

szkoly-i-przedszkole

Menu Główne

Start

Gmina

Informacje

Ogłoszenia

e-Urząd

Galeria

gminny-program-azbest

SUW Kaski

OSP Boża Wola

partnerskie-gminy-baranow

Warto odwiedzić

Powiat grodziski
www.powiat-grodziski.pl

Centrum Kultury w Grodzisku
www.centrumkultury.eu

Radio Bogoria
www.radiobogoria.eu

Gmina Grodzisk
www.grodzisk.pl

Biblioteka w Grodzisku
www.biblioteka.grodzisk.pl

Miasto i Gmina Błonie
www.blonie.pl

Centrum Kultury w Błoniu
www.centrumkultury.com.pl

Bramki
www.bramki.com.pl