—  08 listopada 2023

Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Zakończone!

6 listopada w szkołach z terenu Gminy Baranów odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy. Każda szkoła mogła wybrać swoich 4 reprezentantów. Nad przebiegiem wyborów czuwały 3 osobowe obwodowe komisje wyborcze, które na koniec dnia przekazały wyniki do gminnej komisji wyborczej, znajdującej się w Szkole Podstawowej w Golach.

W tej kadencji zostało wybranych 15 z 16 możliwych radnych.

W 3 obwodach wybory odbyły się bez głosowania. W szkole, w której odbyło się głosowanie musiała zostać rozegrana druga tura ze względu na tę samą liczbę głosów którą otrzymało dwóch kandydatów. Na następny dzień zorganizowane zostało pierwsze, powitalne spotkanie Młodzieżowej Rady Gminy.

Młodzież została zaznajomiona z nowymi obowiązkami oraz wybrali z pośród siebie przewodniczącego, zastępcę oraz sekretarza. Sprawiedliwy podział nakazywał żeby każdą z tych funkcji pełnił reprezentant z innej ze szkół.

I tak członkami Młodzieżowej rady są następujące osoby:

• Oliwia Orlikowska – Przewodnicząca (SP Kaski)
  • Zofia Słomczyńska – Zastępca Przewodniczącej (SP Baranów)
  • Julia Grzeszczak – Sekretarz (SP Gole)
  • Zuzanna Wirtek (SP Gole)
  • Maja Bartos (SP Gole)
  • Dominika Wojtysiak (SP Gole)
  • Eliza Krasińska  (SP Boża Wola)
  • Katarzyna Trochimiuk (SP Boża Wola)
  • Aleksander Gąsiński (SP Boża Wola)
  • Daniel Kuran (SP Baranów)
  • Julia Stegienko (SP Baranów)
  • Szymon Kryński (SP Baranów)
  • Kacper Kaczmarek (SP Kaski)
  • Michalina Kościołowska (SP Kaski)
  • Amelia Bodych (SP Kaski)

Nowo wybranym Radnym gratulujemy i życzymy sukcesów oraz zadowolenia z realizowania swoich ambicji.

Powodzenia!