—  18 maja 2021

Wójt Gminy Baranów zaprasza do zgłaszania kandydatów na członków Rady Społecznej ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Kandydatury należy zgłaszać do 26 maja 2021 roku do godz. 12:00 w Sekretariacie Urzędu Gminy w Baranowie (w godzinach pracy Urzędu), liczy się data i godzina wpłynięcia do Urzędu a nie data stempla pocztowego.

Zgłoszenia należy dostarczać w zamkniętej kopercie opisanej: „Zgłoszenie kandydata na członka Rady Społecznej ds. CPK”. Zgłoszenie powinno składać się z dokumentu zawierającego imię, nazwisko, dane kontaktowe w tym adres zamieszkania, krótką charakterystykę kandydata, dane osoby/ podmiotu dokonującego zgłoszenie oraz klauzulę RODO i zgodę kandydata na kandydowanie. Przykładowy wzór zgłoszenia kandydata jest dostępny na końcu strony.

W skład Rady wchodzą przedstawiciele:

• rolników, jako dużej grupy społeczno-zawodowej działającej na tym terenie,
  • mieszkańców niebędących rolnikami lub liderów opinii, wywodzących się ze środowisk opiniotwórczych, w tym stowarzyszeń, zainteresowanych problemem,
  • przedsiębiorców, jako drugiej grupy licznie reprezentowanej na terenie objętym planowanym oddziaływaniem inwestycji,
  • emerytów, rencistów lub osób w podeszłym wieku, z uwagi na specyficzne potrzeby i uwarunkowania tej grupy,
  • przedstawicieli samorządu.

Prawo do zgłaszania kandydatur na członków Rady mają:  Wójt Gminy Baranów, Radni Gminy Baranów, organizacje pozarządowe zarejestrowane na terenie Gminy, oraz sołtysi reprezentujący poszczególne sołectwa Gminy.

Wójt Gminy Baranów

Agata Trzop-Szczypiorska

W załączniku:

1. Wzór zgłoszenia,

2. Regulamin Społecznej Rady ds. CPK,

3. Uchwała Rady Gminy nr V/26/2019  z dnia 6 marca 2019r..

—  12 lipca 2024

Tygodniowe Wakacje z Animatorem – Niezapomniane Przygody dla Dzieci

W pierwszym tygodniu wakacji dzieci z naszej gminy miały okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach wakacyjnych organizowanych przez Urząd Gminy w Baranowie. Tygodniowe Wakacje z Animatorem były pełne radości, przygód i niezapomnianych wrażeń. Program zajęć obfitował w różnorodne atrakcje, które zapewniły najmłodszym mnóstwo zabawy i aktywności na świeżym powietrzu. Frajdalandia – Kraina Niekończącej się Zabawy Wizyta […]

—  10 lipca 2024

Jak radzić sobie z upałem?

Prognozy pogody nie pozostawiają wątpliwości — nadciągają upały. Temperatura może sięgnąć nawet 35° Celsjusza, dlatego warto wiedzieć, jak zachować zdrowie i dobre samopoczucie w tych ekstremalnych warunkach temperaturowych.