—  15 lipca 2021

Pełnomocnik Rządu ds. CPK w sprawie odszkodowań

Przedstawiamy pismo Pełnomocnika Rządu ds. CPK przesłane 12 lipca do włodarzy gmin: Baranów, Teresin, Wiskitki, oraz do przewodniczącego Rady Społecznej ds. CPK. Dołączamy również pismo – komentarz Przewodniczącego Rady Społecznej ds. CPK – Roberta Pindora.

W piśmie od Pana Marcina Horały jest mowa zarówno o konsultacjach społecznych związanych z „Polityką rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce do 2030 r. (z perspektywą do 2040r.) jak i o projekcie zmian ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz niektórych innych ustaw.

—  17 maja 2024

Apel Wójta Gminy Baranów

Szanowni Mieszkańcy
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz całkowitym brakiem opadów atmosferycznych apeluję o powstrzymanie się od napełniania basenów i oczek wodnych, mycia pojazdów, podlewania i zraszania trawników. Sytuacja w której się znajdujemy, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego podejścia do zasobów wodnych, aby zapewnić ich dostępność dla każdego z nas. Nadmierne zużycie wody powoduje spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, a także może doprowadzić do wystąpienia przerwy w jej dostawie.

—  13 maja 2024

Baranów CUP

Wójt Gminy Baranów zaprasza na BARANÓW CUP, 18 maja 2024 r. pierwszy gwizdek o godz. 9:30

—  13 maja 2024

Gminny Dzień Strażaka w Baranowie

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.