A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  27 czerwca 2022

Komunikat w sprawie ograniczeń zużycia wody z sieci wodociągowej

Wójt Gminy Baranów zwraca się z ogromną prośbą do wszystkich odbiorców wody z terenu Gminy Baranów o ograniczenie poboru oraz oszczędne i racjonalne korzystanie z wody z gminnej sieci wodociągowej.
Proszę o rozważne użytkowanie wody pitnej z sieci i ograniczenie wykorzystywania wody do innych celów niż socjalno-bytowych.

W ostatnich dniach zużycie wody jest kilkukrotnie większe, co powoduje, że urządzenia wodociągowe szczególnie w godzinach zwiększonego poboru mogą nie wystarczyć do zaspokojenia potrzeb wszystkich odbiorców wody obsługiwanych przez stację wodociągowe z terenu Gminy Baranów.

W szczególności od godziny 18:00 do 24:00 proszę o nie podlewanie wodą z gminnej sieci wodociągowej działek, terenów rekreacyjnych, trawników oraz ograniczenie podlewania ogródków przydomowych i napełniania basenów. Pobór wody do napełniania basenu czy podlewania ogródka może spowodować, że w danym momencie innym zabraknie jej do celów bytowo-socjalnych w gospodarstwach domowych.

Jeszcze raz proszę mieszkańców o zrozumienie zaistniałej sytuacji oraz zastosowanie się do powyższej prośby. Jednocześnie informuję, że w przypadku gdy mieszkańcy nie będą stosować się do tych zasad, może nastąpić pogorszenie się jakości wody, spadki ciśnienia, a nawet występować mogą przerwy w dostawie wody.

Przeczytaj także

—  27 lutego 2024

Posiedzenie Rady Gminy

Zawiadamiamy o zbliżającym się terminie Sesji Rady Gminy Baranów.

—  23 lutego 2024

Rozpoczął się nabór wniosków o pomoc dla producentów kukurydzy

Informujemy o rozpoczęciu naboru wniosków o pomoc dla producentów kukurydzy. Wnioski o pomoc można składać do 29 lutego 2024 r. w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) na formularzu udostępnionym na stronie Agencji.

—  23 lutego 2024

PERŁY MAZOWSZA – poznajcie laureatów z naszej gminy

Perła Przedsiębiorczości 2023 – Grow&Flow Aleksandra Sadura
Perła Kultury 2023 – 100-lecie powstania Szkoły Podstawowej – Wiwat Rodzina! Piknik Rodzinny, nagrodę odebrał Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie Pan Piotr Piórkowski
Perła Sportu i Turystyki 2023 – Maja Kuran