—  27 września 2021

CPK: badania stanu środowiska – pomiary drgań

W dniach 24-28 września br. będą prowadzone pomiary drgań gruntu w warstwach przypowierzchniowych w rejonie kolei w trzech punktach.

Lokalizacja punktów pomiaru została przedstawiona na załączniku i obejmuje następujące lokalizacje:

Jaktorów Kolonia – przy istniejącej linii kolejowej, Podkowa Leśna – przy istniejącej linii kolejowej, Kopiska – w pobliżu projektowanej linii kolejowej.

Pomiar odbywa się przy użyciu przetwornika do pomiaru drgań, który umieszczany jest w płytkim wgłębieniu w gruncie (ok. 5-15 cm). Za jego pomocą wykonywany jest pomiar parametrów klimatu wibroakustycznego. Badanie jest nieinwazyjne, trwające ok. 1 godziny. Ekipy zajmujące się pomiarami nie ingerują w prywatne posesje, prowadzą badanie w terenach przyległych do zabudowy.

Podczas prac w terenie eksperci prowadzący badania będą nosili imienne identyfikatory wydane przez spółkę Centralny Port Komunikacyjny.

Realizatorem prac jest konsorcjum pod przewodnictwem Arup Polska Sp. z o.o., który dla przedmiotowej inwestycji pełni funkcję Konsultanta ds. ochrony środowiska.

Jednocześnie Urząd Gminy Baranów informuje, że nie jest autorem zamieszczonej w artykule treści i nie posiada szczegółowych informacji w wyżej wymienionej sprawie w związku z tym prosimy o kontakt ze Spółką CPK .
Jednoczenie informujemy, że to państwo jesteście gospodarzami własnego terenu.

—  25 maja 2022

Ostatni miesiąc na złożenie deklaracji źródeł ciepła! Uniknij wysokiej kary!

Do końca czerwca można składać deklarację Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw.
Ewidencję prowadzi oraz jest jej administratorem minister właściwy do spraw budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.
Obowiązek złożenia deklaracji ciąży na właścicielach lub zarządcach wszystkich budynków – mieszkalnych i niemieszkalnych, w tym jednorodzinnych, wielorodzinnych czy handlowo-usługowych.

—  20 maja 2022

Relacja z Dnia Ziemi w Naszej Gminie.

23 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi. We wspólnym sprzątaniu uczestniczyło wielu mieszkańców. W ramach podziękowania przygotowaliśmy specjalny klip z tego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia.

—  17 maja 2022

Baranów CUP 2022

W sobotę 14 maja 2022 roku na boisku Orlik w Baranowie, odbył się IX Turniej Piłki Nożnej BARANÓW CUP o Puchar Wójta Gminy Baranów. Turniej organizowany jest na terenie Naszej Gminy i adresowany jest do Stowarzyszeń oraz Klubów Sportowych.