A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  27 września 2021

CPK: badania stanu środowiska – pomiary drgań

W dniach 24-28 września br. będą prowadzone pomiary drgań gruntu w warstwach przypowierzchniowych w rejonie kolei w trzech punktach.

Lokalizacja punktów pomiaru została przedstawiona na załączniku i obejmuje następujące lokalizacje:

Jaktorów Kolonia – przy istniejącej linii kolejowej, Podkowa Leśna – przy istniejącej linii kolejowej, Kopiska – w pobliżu projektowanej linii kolejowej.

Pomiar odbywa się przy użyciu przetwornika do pomiaru drgań, który umieszczany jest w płytkim wgłębieniu w gruncie (ok. 5-15 cm). Za jego pomocą wykonywany jest pomiar parametrów klimatu wibroakustycznego. Badanie jest nieinwazyjne, trwające ok. 1 godziny. Ekipy zajmujące się pomiarami nie ingerują w prywatne posesje, prowadzą badanie w terenach przyległych do zabudowy.

Podczas prac w terenie eksperci prowadzący badania będą nosili imienne identyfikatory wydane przez spółkę Centralny Port Komunikacyjny.

Realizatorem prac jest konsorcjum pod przewodnictwem Arup Polska Sp. z o.o., który dla przedmiotowej inwestycji pełni funkcję Konsultanta ds. ochrony środowiska.

Jednocześnie Urząd Gminy Baranów informuje, że nie jest autorem zamieszczonej w artykule treści i nie posiada szczegółowych informacji w wyżej wymienionej sprawie w związku z tym prosimy o kontakt ze Spółką CPK .
Jednoczenie informujemy, że to państwo jesteście gospodarzami własnego terenu.

Przeczytaj także

—  16 kwietnia 2024

„Moje serce to jest muzyk…”

Szkoła Muzyczna w Kaskach. PSM I i II st. w Żyrardowie – Filia w Kaskach zaprasza na rekrutację!
Nie zwlekaj! To jest Twój czas, aby rozpocząć swoją muzyczną przygodę. Dołącz do szkoły muzycznej i odkryj swoje prawdziwe talenty muzyczne.
Zapisy do 30.04.2024 r.

—  16 kwietnia 2024

Konkurs Działaj Lokalnie

Stowarzyszenie Europa i My po raz 19 zaprasza do udziału w konkursie Działaj Lokalnie. Pula środków na dotacje wynosi 55 000zł. Każda organizacja pozarządowa oraz grupa nieformalna może aplikować o grant w wysokości do 6000 zł. Wnioski można składać do 13 maja 2024.