—  10 lutego 2020

Zorganizowany wyjazd do miejscowości Nieboczowy

Społeczna Rada ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego organizuje wyjazd do miejscowości Nieboczowy w gminie Lubomia.

Wyjazd odbędzie się 28 lutego 2020 roku (piątek). Nieboczowy to miejscowość przebudowana w nowe miejsce w konsekwencji budowy zbiornika retencyjnego Racibórz Dolny.

Program wyjazdu:

06.00- wyjazd z Wiskitek (plac przed kościołem);

11.00 – wykład pana Wójta gminy Lubomia Czesława Burka;

13.00 – obiad;

14.00 – zwiedzanie Miejscowości Nieboczowy;

16.00 – spotkanie z mieszkańcami gminy Lubomia dotkniętymi przymusowym przesiedleniem (rolnicy, przedsiębiorcy, emeryci, działacze społeczni)

Do skorzystania z wyjazdu zapraszamy w pierwszej kolejności;

– Sołtysów wsi bezpośrednio zagrożonych wywłaszczeniem pod budowę CPK tj.: Baranów, Stanisławów, Osiny, Nowa Pułapina, Stara Pułapina, Holendry Baranowskie, Drybus, Buszyce, Wyczółki, Strumiany, Nowy Drzewicz, Stary Drzewicz, Podbuszyce, Podoryszew, Duninopol, Oryszew Osada, Janówek, Cyganka, Nowy Oryszew, Maurycew, Skrzelew, Pawłówek

– Przedstawicieli Gmin Baranów, Wiskitki i Teresin

– Członków Rady Społecznej d.s. CPK

– Przedstawicieli lokalnych mediów

Zapraszamy również pozostałych chętnych, jednak z powodu ograniczonej liczby miejsc, będzie prowadzona lista rezerwowa dla tych osób. Szacowany koszt wyjazdu wynosi około 100zł (autokar i obiad). Rozliczenie nastąpi podczas powrotu.

Osoba do kontaktu – Artur Konarski tel. 606851342

—  28 marca 2024

Radosnej Wielkanocy

Szanowni Mieszkańcy. Przesyłamy najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

—  27 marca 2024

Kolejne Nagrody z Urzędu Marszałkowskiego przyznane

Mamy to, kolejne nagrody z Urzędu Marszałkowskiego przyznane. Gratulujemy laureatom

—  27 marca 2024