—  08 lutego 2020

Uruchamiamy program „Szkolny Klub Sportowy” we wszystkich szkołach

Informujemy, że Gmina podpisała porozumienie z Unią Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza na realizację w baranowskich szkołach Programu „Szkolny Klub Sportowy” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu u młodzieży.

Program zakłada organizację zajęć pozalekcyjnych – SKS, przez nauczycieli w-fu. Zajęcia dla jednej grupy będą odbywać się w dwa dni tygodnia w wymiarze 60 minut. Za każdą godzinę zajęć nauczyciel prowadzący będzie otrzymywał wynagrodzenie, które finansowane jest z projektu. Każda jedna grupa ma do przepracowania łącznie 70 godzin zajęć w ciągu roku kalendarzowego.

W Szkole Podstawowej w Baranowie oraz w Golach zajęcia będą prowadzone w dwóch grupach , natomiast w Szkole Podstawowej w Kaskach i Bożej Woli w jednej.

Program jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Ministerstwo Sportu i Turystyki opracowało model systemowego wsparcia organizacji zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży szkolnej. „Szkolny Klub Sportowy” jest skierowany do uczniów szkół bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program umożliwia podejmowanie dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Szkolny Klub Sportowy -logo

Celem programu jest:

1) stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież;

2) poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości;

3) promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży;

4) zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży;

5) stymulowanie podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnych i mniej sprawnych fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt;

6) tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży;

7) optymalizacja wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej, w tym infrastruktury przyszkolnej;

8) promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży;

9) wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą w obszarze sportu.

—  08 kwietnia 2020

Życzenia Świąteczne

Przekazujemy najserdeczniejsze życzenia od Wójta i pracowników gminy.

—  08 kwietnia 2020

Nowe ogrodzenie przy przedszkolu już czeka na wznowienie zajęć

Z inicjatywy Pani Doroty Bełza – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cegłowie, wykonano prace związane z budową ogrodzenia.

—  07 kwietnia 2020

Lampy solarne w sołectwie Regów zostały wykonane

W ramach środków pochodzących z funduszu sołeckiego sołectwa Regów, zainstalowano dwie kompletne lampy solarne z oprawami LED o mocy 20 W każda.