—  10 lutego 2020

Zorganizowany wyjazd do miejscowości Nieboczowy

Społeczna Rada ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego organizuje wyjazd do miejscowości Nieboczowy w gminie Lubomia.

Wyjazd odbędzie się 28 lutego 2020 roku (piątek). Nieboczowy to miejscowość przebudowana w nowe miejsce w konsekwencji budowy zbiornika retencyjnego Racibórz Dolny.

Program wyjazdu:

06.00- wyjazd z Wiskitek (plac przed kościołem);

11.00 – wykład pana Wójta gminy Lubomia Czesława Burka;

13.00 – obiad;

14.00 – zwiedzanie Miejscowości Nieboczowy;

16.00 – spotkanie z mieszkańcami gminy Lubomia dotkniętymi przymusowym przesiedleniem (rolnicy, przedsiębiorcy, emeryci, działacze społeczni)

Do skorzystania z wyjazdu zapraszamy w pierwszej kolejności;

– Sołtysów wsi bezpośrednio zagrożonych wywłaszczeniem pod budowę CPK tj.: Baranów, Stanisławów, Osiny, Nowa Pułapina, Stara Pułapina, Holendry Baranowskie, Drybus, Buszyce, Wyczółki, Strumiany, Nowy Drzewicz, Stary Drzewicz, Podbuszyce, Podoryszew, Duninopol, Oryszew Osada, Janówek, Cyganka, Nowy Oryszew, Maurycew, Skrzelew, Pawłówek

– Przedstawicieli Gmin Baranów, Wiskitki i Teresin

– Członków Rady Społecznej d.s. CPK

– Przedstawicieli lokalnych mediów

Zapraszamy również pozostałych chętnych, jednak z powodu ograniczonej liczby miejsc, będzie prowadzona lista rezerwowa dla tych osób. Szacowany koszt wyjazdu wynosi około 100zł (autokar i obiad). Rozliczenie nastąpi podczas powrotu.

Osoba do kontaktu – Artur Konarski tel. 606851342

—  16 kwietnia 2021

Konkurs Plastyczny „Moja Baranowska Ziemia”

Wójt Gminy Baranów zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Baranów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym z okazji Światowego Dnia Ziemi.
Prace konkursowe powinny przedstawiać to jak dbamy LUB możemy zadbać o środowisko naturalne w naszej gminie.

—  16 kwietnia 2021

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.

—  14 kwietnia 2021

Utylizacja wyrobów zawierających azbest dla mieszkańców Gminy Baranów.

Wzorem ubiegłego roku mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, Gmina Baranów w roku 2021 wystąpi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji polegającej na utylizacji wyrobów zawierających azbest.