—  10 lutego 2020

Zorganizowany wyjazd do miejscowości Nieboczowy

Społeczna Rada ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego organizuje wyjazd do miejscowości Nieboczowy w gminie Lubomia.

Wyjazd odbędzie się 28 lutego 2020 roku (piątek). Nieboczowy to miejscowość przebudowana w nowe miejsce w konsekwencji budowy zbiornika retencyjnego Racibórz Dolny.

Program wyjazdu:

06.00- wyjazd z Wiskitek (plac przed kościołem);

11.00 – wykład pana Wójta gminy Lubomia Czesława Burka;

13.00 – obiad;

14.00 – zwiedzanie Miejscowości Nieboczowy;

16.00 – spotkanie z mieszkańcami gminy Lubomia dotkniętymi przymusowym przesiedleniem (rolnicy, przedsiębiorcy, emeryci, działacze społeczni)

Do skorzystania z wyjazdu zapraszamy w pierwszej kolejności;

– Sołtysów wsi bezpośrednio zagrożonych wywłaszczeniem pod budowę CPK tj.: Baranów, Stanisławów, Osiny, Nowa Pułapina, Stara Pułapina, Holendry Baranowskie, Drybus, Buszyce, Wyczółki, Strumiany, Nowy Drzewicz, Stary Drzewicz, Podbuszyce, Podoryszew, Duninopol, Oryszew Osada, Janówek, Cyganka, Nowy Oryszew, Maurycew, Skrzelew, Pawłówek

– Przedstawicieli Gmin Baranów, Wiskitki i Teresin

– Członków Rady Społecznej d.s. CPK

– Przedstawicieli lokalnych mediów

Zapraszamy również pozostałych chętnych, jednak z powodu ograniczonej liczby miejsc, będzie prowadzona lista rezerwowa dla tych osób. Szacowany koszt wyjazdu wynosi około 100zł (autokar i obiad). Rozliczenie nastąpi podczas powrotu.

Osoba do kontaktu – Artur Konarski tel. 606851342

—  25 maja 2022

Ostatni miesiąc na złożenie deklaracji źródeł ciepła! Uniknij wysokiej kary!

Do końca czerwca można składać deklarację Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw.
Ewidencję prowadzi oraz jest jej administratorem minister właściwy do spraw budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.
Obowiązek złożenia deklaracji ciąży na właścicielach lub zarządcach wszystkich budynków – mieszkalnych i niemieszkalnych, w tym jednorodzinnych, wielorodzinnych czy handlowo-usługowych.

—  24 czerwca 2022

DOBROWOLNE KONSULTACJE SPOŁECZNE W SPRAWIE CPK 15-30.06.2022

Szanowni Mieszkańcy,

Spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła dobrowolne konsultacje społeczne w ramach prac nad przygotowaniem raportu oddziaływania na środowisko do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia pn. Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego wraz z urządzeniami i obiektami niezbędnymi do jego funkcjonowania. Konsultacje odbywają się w dniach 15-30 czerwca 2022 r. i skierowane są przede wszystkim do mieszkańców Zachodniego Mazowsza.

—  24 czerwca 2022

Wakacje czas zacząć!!

To już ten dzień!! Rozpoczęły się Wakacje!! Można opuścić szkolne mury i na chwilę o nich zapomnieć. Wszystkim uczniom życzymy więc udanych wakacji. Wielu wspaniałych przygód, nowych fantastycznych znajomości i świetnej pogody! Bawcie się dobrze!

—  14 czerwca 2022

X Rodzinny Zlot Rowerowy Osiny 2022

‼️Zapraszamy na X Rodzinny Zlot Rowerowy Osiny 2022‼️
Zlot odbędzie się 19 czerwca zapisy od godziny 13:00 i start o godzinie 14:00 z 3 miejsc:
➖ Baranów, start i zapisy plac Kościelny w Baranowie
➖ Kaski, start i zapisy plac Kościelny w Kaskach