—  10 lutego 2020

Zorganizowany wyjazd do miejscowości Nieboczowy

Społeczna Rada ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego organizuje wyjazd do miejscowości Nieboczowy w gminie Lubomia.

Wyjazd odbędzie się 28 lutego 2020 roku (piątek). Nieboczowy to miejscowość przebudowana w nowe miejsce w konsekwencji budowy zbiornika retencyjnego Racibórz Dolny.

Program wyjazdu:

06.00- wyjazd z Wiskitek (plac przed kościołem);

11.00 – wykład pana Wójta gminy Lubomia Czesława Burka;

13.00 – obiad;

14.00 – zwiedzanie Miejscowości Nieboczowy;

16.00 – spotkanie z mieszkańcami gminy Lubomia dotkniętymi przymusowym przesiedleniem (rolnicy, przedsiębiorcy, emeryci, działacze społeczni)

Do skorzystania z wyjazdu zapraszamy w pierwszej kolejności;

– Sołtysów wsi bezpośrednio zagrożonych wywłaszczeniem pod budowę CPK tj.: Baranów, Stanisławów, Osiny, Nowa Pułapina, Stara Pułapina, Holendry Baranowskie, Drybus, Buszyce, Wyczółki, Strumiany, Nowy Drzewicz, Stary Drzewicz, Podbuszyce, Podoryszew, Duninopol, Oryszew Osada, Janówek, Cyganka, Nowy Oryszew, Maurycew, Skrzelew, Pawłówek

– Przedstawicieli Gmin Baranów, Wiskitki i Teresin

– Członków Rady Społecznej d.s. CPK

– Przedstawicieli lokalnych mediów

Zapraszamy również pozostałych chętnych, jednak z powodu ograniczonej liczby miejsc, będzie prowadzona lista rezerwowa dla tych osób. Szacowany koszt wyjazdu wynosi około 100zł (autokar i obiad). Rozliczenie nastąpi podczas powrotu.

Osoba do kontaktu – Artur Konarski tel. 606851342

—  04 grudnia 2023

Zakończona modernizacja drogi w Stanisławowie

Zakończono długo oczekiwane prace modernizacyjne drogi w miejscowości Stanisławów.

—  01 grudnia 2023

Maja Kuran i kolejny złoty medal w boksie

Międzynarodowy Puchar Polski U-15 w Boksie

—  01 grudnia 2023

PERŁY MAZOWSZA

Ruszyły zapisy do VIII edycji wyjątkowego plebiscytu Perły Mazowsza, w którym to mieszkańcy wybierają wyjątkowych przedsiębiorców, instytucje, wydarzenia i ludzi sportu oraz kultury.