—  10 lutego 2020

Zorganizowany wyjazd do miejscowości Nieboczowy

Społeczna Rada ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego organizuje wyjazd do miejscowości Nieboczowy w gminie Lubomia.

Wyjazd odbędzie się 28 lutego 2020 roku (piątek). Nieboczowy to miejscowość przebudowana w nowe miejsce w konsekwencji budowy zbiornika retencyjnego Racibórz Dolny.

Program wyjazdu:

06.00- wyjazd z Wiskitek (plac przed kościołem);

11.00 – wykład pana Wójta gminy Lubomia Czesława Burka;

13.00 – obiad;

14.00 – zwiedzanie Miejscowości Nieboczowy;

16.00 – spotkanie z mieszkańcami gminy Lubomia dotkniętymi przymusowym przesiedleniem (rolnicy, przedsiębiorcy, emeryci, działacze społeczni)

Do skorzystania z wyjazdu zapraszamy w pierwszej kolejności;

– Sołtysów wsi bezpośrednio zagrożonych wywłaszczeniem pod budowę CPK tj.: Baranów, Stanisławów, Osiny, Nowa Pułapina, Stara Pułapina, Holendry Baranowskie, Drybus, Buszyce, Wyczółki, Strumiany, Nowy Drzewicz, Stary Drzewicz, Podbuszyce, Podoryszew, Duninopol, Oryszew Osada, Janówek, Cyganka, Nowy Oryszew, Maurycew, Skrzelew, Pawłówek

– Przedstawicieli Gmin Baranów, Wiskitki i Teresin

– Członków Rady Społecznej d.s. CPK

– Przedstawicieli lokalnych mediów

Zapraszamy również pozostałych chętnych, jednak z powodu ograniczonej liczby miejsc, będzie prowadzona lista rezerwowa dla tych osób. Szacowany koszt wyjazdu wynosi około 100zł (autokar i obiad). Rozliczenie nastąpi podczas powrotu.

Osoba do kontaktu – Artur Konarski tel. 606851342

—  11 września 2020

Oświadczenie ministra Horały dotyczącej ceny za wykup gruntów

Szanowni Państwo, zamieszczamy link do wypowiedzi ministra Horały dotyczącej ceny za wykup gruntów.

—  10 września 2020

Nie ma mowy o podziale gminy!

Drodzy mieszkańcy, w ostatnim czasie pojawia się wiele pytań, które nasilają się również przy okazji zbliżających się wyborów na wójta. Jednym z tych niepokoi podsycanych plotkami jest podział Gminy Baranów między gminy ościenne.

—  09 września 2020

Projekt zmian do ustawy o CPK

W dniu 7 września 2020 Rada Społeczna ds. CPK otrzymała od spółki Centralny Port Komunikacyjny projekt zmian do ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym z dnia 10 maja 2018. Dokument ten zawiera szereg istotnych uregulowań, zwłaszcza dla właścicieli nieruchomości, które w przyszłości mogą zostać przeznaczone na potrzeby planowanego CPK.