—  30 kwietnia 2021

Zobowiązania wobec ARiMR w świetle CPK

Od Pana Roberta Pindora – przewodniczącego Rady Społecznej do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego wpłynęło pismo do Urzędu Gminy w Baranowie.

Pismem tym jest odpowiedź Haliny Szymańskiej – prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na zapytanie, które złożyła Rada Społeczna. Przewodniczący zapytał w swoim piśmie o zobowiązania zaciągnięte przez gospodarstwa i przedsiębiorców w razie konieczności zaprzestania działalności.
O to jaką odpowiedź otrzymał a ARiMR:

—  17 maja 2024

Apel Wójta Gminy Baranów

Szanowni Mieszkańcy
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz całkowitym brakiem opadów atmosferycznych apeluję o powstrzymanie się od napełniania basenów i oczek wodnych, mycia pojazdów, podlewania i zraszania trawników. Sytuacja w której się znajdujemy, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego podejścia do zasobów wodnych, aby zapewnić ich dostępność dla każdego z nas. Nadmierne zużycie wody powoduje spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, a także może doprowadzić do wystąpienia przerwy w jej dostawie.

—  13 maja 2024

Baranów CUP

Wójt Gminy Baranów zaprasza na BARANÓW CUP, 18 maja 2024 r. pierwszy gwizdek o godz. 9:30

—  13 maja 2024

Gminny Dzień Strażaka w Baranowie

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.