—  27 stycznia 2020

Zakończyła się rozbudowa szkoły w Bożej Woli

Dzieci, młodzież oraz nauczyciele mogli w styczniu rozpocząć prace w nowej części budynku Szkoły Podstawowej w Bożej Woli.

Pomimo, że pierwsza faza prac zakończyła się już w sierpniu 2019 roku to ta inwestycja przyniosła nam niemiłe niespodzianki związane z dodatkowymi pracami, które w efekcie pozwoliły na pełne użytkowanie placówki. Całkowity koszt inwestycji to 2 893 221,88 złotych. Aktualna powierzchnia budynku wynosi 1817,65 m2 (poprzednio 1152,42 m2 ). Dobudowano jedną kondygnację. Na której znajdują się 4 klasy oraz WC damskie i WC męskie. Obok istniejącej biblioteki dobudowano drugą sale z przeznaczeniem na bibliotekę, nad nią dobudowano pomieszczenie przeznaczone na pokój nauczycielski. Budynek został również wyposażony w windę.

Inwestycja ta była dofinansowana z budżetu państwa. Wojewoda Mazowiecki podpisał z Gmina umowę na kwotę dofinansowania w wysokości 1,05 mln złotych co stanowiło 30% planowanych wtedy kosztów.

—  15 stycznia 2021

Szkoły przygotowane na powrót uczniów klas I-III

Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 wrócą do nauki stacjonarnej. Zgodnie z informacją przekazaną od dyrektorów wszystkie baranowskie szkoły dostosowały swoją pracę do wytycznych sanitarnych oraz rozwiązań przygotowanych przez rząd i czekają na przyjęcie uczniów.

—  13 stycznia 2021

Informacja w sprawie szczepień COVID-19

Urząd Gminy w Baranowie informuje, że na terenie Gminy Baranów punkt szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 zlokalizowany jest w NZOZ w Golach.

—  11 stycznia 2021

Baranowski Bon Żłobkowy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie prowadzi nabór wniosków o przyznanie świadczenia pieniężnego na rzecz rodziny pod nazwą „Baranowski Bon Żłobkowy”. Program pilotażowy został wprowadzony na okres 01.01.2021 r.
do 31.12.2021 r.