—  27 stycznia 2020

Zakończyła się rozbudowa szkoły w Bożej Woli

Dzieci, młodzież oraz nauczyciele mogli w styczniu rozpocząć prace w nowej części budynku Szkoły Podstawowej w Bożej Woli.

Pomimo, że pierwsza faza prac zakończyła się już w sierpniu 2019 roku to ta inwestycja przyniosła nam niemiłe niespodzianki związane z dodatkowymi pracami, które w efekcie pozwoliły na pełne użytkowanie placówki. Całkowity koszt inwestycji to 2 893 221,88 złotych. Aktualna powierzchnia budynku wynosi 1817,65 m2 (poprzednio 1152,42 m2 ). Dobudowano jedną kondygnację. Na której znajdują się 4 klasy oraz WC damskie i WC męskie. Obok istniejącej biblioteki dobudowano drugą sale z przeznaczeniem na bibliotekę, nad nią dobudowano pomieszczenie przeznaczone na pokój nauczycielski. Budynek został również wyposażony w windę.

Inwestycja ta była dofinansowana z budżetu państwa. Wojewoda Mazowiecki podpisał z Gmina umowę na kwotę dofinansowania w wysokości 1,05 mln złotych co stanowiło 30% planowanych wtedy kosztów.

—  16 kwietnia 2021

Konkurs Plastyczny „Moja Baranowska Ziemia”

Wójt Gminy Baranów zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Baranów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym z okazji Światowego Dnia Ziemi.
Prace konkursowe powinny przedstawiać to jak dbamy LUB możemy zadbać o środowisko naturalne w naszej gminie.

—  16 kwietnia 2021

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.

—  14 kwietnia 2021

Utylizacja wyrobów zawierających azbest dla mieszkańców Gminy Baranów.

Wzorem ubiegłego roku mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, Gmina Baranów w roku 2021 wystąpi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji polegającej na utylizacji wyrobów zawierających azbest.