—  27 stycznia 2020

Zakończyła się rozbudowa szkoły w Bożej Woli

Dzieci, młodzież oraz nauczyciele mogli w styczniu rozpocząć prace w nowej części budynku Szkoły Podstawowej w Bożej Woli.

Pomimo, że pierwsza faza prac zakończyła się już w sierpniu 2019 roku to ta inwestycja przyniosła nam niemiłe niespodzianki związane z dodatkowymi pracami, które w efekcie pozwoliły na pełne użytkowanie placówki. Całkowity koszt inwestycji to 2 893 221,88 złotych. Aktualna powierzchnia budynku wynosi 1817,65 m2 (poprzednio 1152,42 m2 ). Dobudowano jedną kondygnację. Na której znajdują się 4 klasy oraz WC damskie i WC męskie. Obok istniejącej biblioteki dobudowano drugą sale z przeznaczeniem na bibliotekę, nad nią dobudowano pomieszczenie przeznaczone na pokój nauczycielski. Budynek został również wyposażony w windę.

Inwestycja ta była dofinansowana z budżetu państwa. Wojewoda Mazowiecki podpisał z Gmina umowę na kwotę dofinansowania w wysokości 1,05 mln złotych co stanowiło 30% planowanych wtedy kosztów.

—  17 maja 2024

Apel Wójta Gminy Baranów

Szanowni Mieszkańcy
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz całkowitym brakiem opadów atmosferycznych apeluję o powstrzymanie się od napełniania basenów i oczek wodnych, mycia pojazdów, podlewania i zraszania trawników. Sytuacja w której się znajdujemy, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego podejścia do zasobów wodnych, aby zapewnić ich dostępność dla każdego z nas. Nadmierne zużycie wody powoduje spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, a także może doprowadzić do wystąpienia przerwy w jej dostawie.

—  13 maja 2024

Baranów CUP

Wójt Gminy Baranów zaprasza na BARANÓW CUP, 18 maja 2024 r. pierwszy gwizdek o godz. 9:30

—  13 maja 2024

Gminny Dzień Strażaka w Baranowie

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.