—  08 czerwca 2020

Wywiad z Wójtem w sprawie CPK

W dniu 5 czerwca Wójt Gminy Baranów udzielił wywiadu dla serwisu WP w sprawie budowy CPK. Wójt był pytany o nastroje panujące w gminie w kontekście planowanego lotniska i o to jak na tę sprawę patrzą mieszkańcy.

Redaktor uzyskał odpowiedź, że nasi mieszkańcy chcieliby przede wszystkim, żeby ktoś określił status tego lotniska, podjął wreszcie decyzję, na którą mieszkańcy czekają. Cytując wypowiedź Wójta – „Oczekujemy od rządu szybkich działań. Jest duża grupa, która nie chce zostawiać swoich macierzystych ziem, chce zostać w gminie. Albo w lewo, albo w prawo – bo nic się nie buduje, gmina się nie rozwija. Jesteśmy pomijani przez firmy, które mogłyby zainwestować w gazociąg czy światłowody. Jesteśmy pomijani, bo jest planowana wielka inwestycja.”

Całość wywiadu z Wójtem Gminy Baranów – Waldemarem Brzywczym można obejrzeć klikając w poniższe linki.

—  16 kwietnia 2021

Konkurs Plastyczny „Moja Baranowska Ziemia”

Wójt Gminy Baranów zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Baranów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym z okazji Światowego Dnia Ziemi.
Prace konkursowe powinny przedstawiać to jak dbamy LUB możemy zadbać o środowisko naturalne w naszej gminie.

—  16 kwietnia 2021

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.

—  14 kwietnia 2021

Utylizacja wyrobów zawierających azbest dla mieszkańców Gminy Baranów.

Wzorem ubiegłego roku mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, Gmina Baranów w roku 2021 wystąpi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji polegającej na utylizacji wyrobów zawierających azbest.