A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  10 stycznia 2024

Wsparcie finansowe Centralnego Portu Komunikacyjnego dla Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie

W obliczu pożaru, który miał miejsce 1 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie i spowodował znaczne straty materialne, pojawiła się iskra nadziei. Centralny Port Komunikacyjny świadom roli, jaką odgrywają placówki edukacyjne w społeczeństwie, postanowił włączyć się w pomoc dla szkoły. Ze względu na to, że pożar zniszczył znaczną część […]

W obliczu pożaru, który miał miejsce 1 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie i spowodował znaczne straty materialne, pojawiła się iskra nadziei. Centralny Port Komunikacyjny świadom roli, jaką odgrywają placówki edukacyjne w społeczeństwie, postanowił włączyć się w pomoc dla szkoły.

Ze względu na to, że pożar zniszczył znaczną część infrastruktury edukacyjnej, konieczne było podjęcie działań w poniższym zakresie:

a) wymiana oświetlenia,

b) szpachlowanie ścian,

c) malowanie sal,

d) remont łącznika pomiędzy salą gimnastyczną a budynkiem szkoły – łazienek, toalet, korytarza,

e) wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,

f) wymiana instalacji elektrycznej i hydraulicznej,

g) wymiana pokrycia dachu na łączniku.

Pierwszy etap prac w zakresie pozyskania wykonawcy do końca 2023 r. Zakończenie prac remontowych przewidziano do 30 czerwca 2024r.

Wysokość dofinansowania, które Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Baranowie otrzymała od spółki Centralny Port Komunikacyjny wyniosła 275 363,85 zł.

Przeczytaj także

—  19 czerwca 2024

Posiedzenie Rady Gminy

Zawiadamiamy o zbliżającym się terminie III Sesji Rady Gminy Baranów. 26 czerwca 2024 r. godz. 16:00 OSP Baranów

—  19 czerwca 2024

Odkrywamy nasze dziedzictwo – V edycja konkursu fotograficznego

Celem tegorocznej edycji konkursu jest rozbudzenie wnikliwego oka fotografów i fotografek w poszukiwaniu elementów przestrzeni budujących tożsamość miast, miasteczek i wsi naszego regionu. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na kompozycję: placów, ulic, parków, alei, dróg, a także wartości naszego lokalnego krajobrazu.

—  19 czerwca 2024

„Odkrywamy talenty” na Mazowszu. Kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnościami

Rusza kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnością „Odkrywamy Talenty”. Z okazji jubileuszu 25-lecia Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmi: „Mazowsze w moim sercu, talent w moich rękach”. Jest to doskonała okazja, by pokazać nasz region w sztuce.