—  11 stycznia 2024

Wsparcie finansowe Centralnego Portu Komunikacyjnego dla Gminy Baranów w zakresie zapobiegania bezdomności zwierząt oraz poprawę opieki i warunków bytowych w schronisku.

Nasz apel o wsparcie finansowe dotyczył konkretnych inicjatyw, mianowicie akcji szczepienia przeciwko wściekliźnie wraz z czipowaniem zwierząt właścicielskich […]

Nasz   apel   o   wsparcie   finansowe   dotyczył   konkretnych   inicjatyw,   mianowicie   akcji szczepienia przeciwko wściekliźnie wraz z czipowaniem zwierząt właścicielskich.

Ponadto z  powodu  planowanej  budowy inwestycji CPK i znaczącego wzrostu liczby porzucanych zwierząt, głównie w obszarach opustoszałych w wyniku wyprzedaży nieruchomości przez mieszkańców, zgłosiliśmy zapotrzebowanie na organizację  odpowiedniego  zaplecza  materialnego dla zwierząt bezdomnych, które wyłapywane są na terenie naszej gminy.

Pozytywne rozpatrzenie wniosku pozwoli na organizację dodatkowego zaplecza we współpracującym z naszą gminą schronisku PSIAKOWO w Piotrowicach pod Łowiczem.

Działania związane ze szczepieniem i czipowaniem zwierząt właścicielskich planowane są wstępnie na marzec oraz wrzesień 2024 r. Wkrótce będziemy informować o szczegółach.

Zadanie finansowane jest przez spółkę Centralny Port Komunikacyjny.

Gmina Baranów otrzymała darowiznę w wysokości 185 400 zł

—  17 maja 2024

Apel Wójta Gminy Baranów

Szanowni Mieszkańcy
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz całkowitym brakiem opadów atmosferycznych apeluję o powstrzymanie się od napełniania basenów i oczek wodnych, mycia pojazdów, podlewania i zraszania trawników. Sytuacja w której się znajdujemy, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego podejścia do zasobów wodnych, aby zapewnić ich dostępność dla każdego z nas. Nadmierne zużycie wody powoduje spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, a także może doprowadzić do wystąpienia przerwy w jej dostawie.

—  13 maja 2024

Baranów CUP

Wójt Gminy Baranów zaprasza na BARANÓW CUP, 18 maja 2024 r. pierwszy gwizdek o godz. 9:30

—  13 maja 2024

Gminny Dzień Strażaka w Baranowie

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.