—  02 czerwca 2020

Podpisanie umowy na przebudowę poddasza w Golach

W dniu 29.05.2020 r. została podpisana umowa pomiędzy Gminą Baranów reprezentowaną przez Wójta Gminy a firmą ISSIKON Wiesław Kondratowicz z siedzibą Chylice Kolonia ul. Pomorska 28A, 96-313 Jaktorów.

Przedmiotem podpisanej umowy jest wykonanie robót budowlanych w Szkole Podstawowej w Golach polegających na przebudowie ogólnodostępnego i niekomercyjnego poddasza w celu wykorzystania tej przestrzeni na pracownie i kluby zainteresowań dla mieszkańców gminy.

Wartość podpisanej umowy to 412 150,15 zł brutto, termin zakończenia prac przewidziany jest na dzień 31.08.2020 r. Na realizacje wyżej wymienionych prac Gmina Baranów uzyskała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w kwocie 241 031,00 zł.

—  18 czerwca 2021

Konkurs ,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” rozstrzygnięty

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci ,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego każdego roku gromadzi liczne grono uczestników.

—  16 czerwca 2021

Zlot Rowerowy Osiny 2021

20 czerwca, w niedzielę odbędzie się zlot rowerowy, który startuje o godzinie 14:00 jednocześnie z Baranowa, Kask i Bożej Woli do Osin.

—  14 czerwca 2021

Odbiór folii rolniczej

Rozpoczęła się zbiórka odpadów poprodukcyjnych folii pochodzenia rolniczego z terenu Gminy Baranów. Z informacji uzyskanych z wykonawcą zadania, może wystąpić sytuacja dobrania dodatkowych ilości odpadu w celu wywiązania się z umowy podpisanej z Gminą.