—  02 czerwca 2020

Podpisanie umowy na przebudowę poddasza w Golach

W dniu 29.05.2020 r. została podpisana umowa pomiędzy Gminą Baranów reprezentowaną przez Wójta Gminy a firmą ISSIKON Wiesław Kondratowicz z siedzibą Chylice Kolonia ul. Pomorska 28A, 96-313 Jaktorów.

Przedmiotem podpisanej umowy jest wykonanie robót budowlanych w Szkole Podstawowej w Golach polegających na przebudowie ogólnodostępnego i niekomercyjnego poddasza w celu wykorzystania tej przestrzeni na pracownie i kluby zainteresowań dla mieszkańców gminy.

Wartość podpisanej umowy to 412 150,15 zł brutto, termin zakończenia prac przewidziany jest na dzień 31.08.2020 r. Na realizacje wyżej wymienionych prac Gmina Baranów uzyskała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w kwocie 241 031,00 zł.

—  02 grudnia 2020

Dziękujemy! Spis rolny to nasz wspólny sukces!

Koniec Powszechnego Spisu Rolnego 2020 to okazja do podziękowania wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wspierali to przedsięwzięcie i przypominali rolnikom o obowiązku spisowym. Najważniejszego badania polskiego rolnictwa nie udałoby się skutecznie przeprowadzić bez zaangażowania lokalnych społeczności i instytucji.

—  24 listopada 2020

Zamiana organizacji ruchu autobusowego w kierunku Baranowa!

Urząd Gminy w Baranowie informuje, że w związku z remontem drogi gminnej w miejscowości Basin, od dnia 25 listopada zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu.

—  20 listopada 2020

Żurawie Powiatu Grodziskiego

Do 30 listopada 2020 roku mieszkańcy powiatu grodziskiego mogą zgłaszać kandydatów do nagrody Żurawie Powiatu Grodziskiego. Z grona nominowanych kapituła wybierze i nagrodzi specjalnymi statuetkami i nagrodami w 5 kategoriach: Społecznik roku, Organizacja pozarządowa, Wolontariusz roku, Firma przyjazna społeczności lokalnej i Wydarzenie roku. Szczegóły i formularze na www.zurawie.org.pl