—  06 września 2023

Umowa na Modernizację Sanitariatów podpisana !

W dniu 29 sierpnia 2023 r. w Urzędzie Gminy w Baranowie została podpisana umowa z firma Tob-Mar z Bieniewic, na realizację zadania pt. „Poprawa jakości funkcjonowania świetlicy wiejskiej w Bożej Woli poprzez modernizację sanitariatów”. Wartość inwestycji: 139 800 zł. Na realizację zadania Gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 111 866,81 zł w ramach programu wsparcia Mazowsze dla Lokalnych Centrów Integracyjnych […]

Na realizację zadania Gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 111 866,81 zł w ramach programu wsparcia Mazowsze dla Lokalnych Centrów Integracyjnych 2023 udzielonej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Wykonawca już rozpoczął działania. Zgodnie z warunkami umowy zakończenie robót planowane jest na 15.10.2023 roku.

Świetlica wiejska funkcjonuje w budynku OSP w Bożej Woli. W świetlicy mają swoją siedzibę  Koło Gospodyń Wiejskich Boża Wola Tworzymy z Pasją oraz Uczniowski Klub Sportowy „Siła”.

Poprzez wykonanie przebudowy sanitariatów, budynek w którym funkcjonuje zarówno świetlica wiejska jak i biblioteka będzie lepiej i  pozytywnie postrzegany przez potencjalnych użytkowników, mieszkańców gminy, chcących skorzystać z oferty jaka proponują te placówki.

—  27 lutego 2024

Posiedzenie Rady Gminy

Zawiadamiamy o zbliżającym się terminie Sesji Rady Gminy Baranów.

—  23 lutego 2024

Rozpoczął się nabór wniosków o pomoc dla producentów kukurydzy

Informujemy o rozpoczęciu naboru wniosków o pomoc dla producentów kukurydzy. Wnioski o pomoc można składać do 29 lutego 2024 r. w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) na formularzu udostępnionym na stronie Agencji.

—  23 lutego 2024

PERŁY MAZOWSZA – poznajcie laureatów z naszej gminy

Perła Przedsiębiorczości 2023 – Grow&Flow Aleksandra Sadura
Perła Kultury 2023 – 100-lecie powstania Szkoły Podstawowej – Wiwat Rodzina! Piknik Rodzinny, nagrodę odebrał Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie Pan Piotr Piórkowski