—  23 maja 2024

Turniej Piłki Nożnej  BARANÓW CUP o Puchar Wójta Gminy Baranów

W dniu 18.05.2024 na boisku w Cegłowie odbył się jak co roku Turniej  Piłki Nożnej  Baranów – CUP. W zawodach udział wzięło 16 drużyn, 180 zawodników reprezentujących kluby sportowe z powiatów Grodziskiego , Skierniewickiego , Sochaczewskiego , Żyrardowskiego i Rawskiego. Zespoły rywalizowały w trzech grupach wiekowych 2009-2011, 2013-2015, 2016-2017. Grano systemem każdy z każdym. Mecze stały na dobrym poziomie a rywalizacja była bardzo zacięta, prowadzona w duchu zdrowej sportowej rywalizacji.

Ostateczna kolejność w turnieju:

Rocznik 2009-2011

1.GOKSIR Lipce Reymontowskie

2.MAZOVIA  Rawa  Mazowiecka

3.MSZCZONOWIANKA Mszczonów

4.TUR Jaktorów

5.ORION Cegłów

Rocznik 2013-2015

1.TUR Jaktorów

2.CSP Rybno

3.POGOŃ Wiskitki

4.ORION Cegłów

5.MSZCZONOWIANKA  Mszczonów

Rocznik 2016-2017. W tej kategorii nie prowadzono klasyfikacji drużyn . Grupa liczyła 6 zespołów : CSP Rybno , Pogoń Wiskitki , Tur Jaktorów , Orion Cegłów , Goksir Lipce Reymontowskie , Mszczonowianka  Mszczonów.

Zawody sędziowali Michał  Dziepak , Paweł Wieczorek oraz Sylwester Kowalski a Oliwia Szelachowska  czuwała nad zdrowiem zawodników.

Turniej otworzyli oraz wręczali pamiątkowe puchary i medale wszystkim zawodnikom  Pani Agata Trzop-Szczypiorska Wójt Gminy Baranów oraz Przewodniczący Rady Gminy Witold  Konarski.

Organizatorzy dziękują pracownikom ZUK , Panu Piotrowi Kraśniewskiemu , Panu Tomaszowi Barańskiemu za pomoc w przygotowaniu zawodów. Szczególne podziękowania organizatorzy  składają Panu Robertowi Pindorowi oraz licznie przybyłym rodzicom.

Turniej Baranów CUP organizowany był po raz XIII.

Inspektor d/s Sportu i Kultury, Robert  Błaszczyk

—  12 lipca 2024

Tygodniowe Wakacje z Animatorem – Niezapomniane Przygody dla Dzieci

W pierwszym tygodniu wakacji dzieci z naszej gminy miały okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach wakacyjnych organizowanych przez Urząd Gminy w Baranowie. Tygodniowe Wakacje z Animatorem były pełne radości, przygód i niezapomnianych wrażeń. Program zajęć obfitował w różnorodne atrakcje, które zapewniły najmłodszym mnóstwo zabawy i aktywności na świeżym powietrzu. Frajdalandia – Kraina Niekończącej się Zabawy Wizyta […]

—  10 lipca 2024

Jak radzić sobie z upałem?

Prognozy pogody nie pozostawiają wątpliwości — nadciągają upały. Temperatura może sięgnąć nawet 35° Celsjusza, dlatego warto wiedzieć, jak zachować zdrowie i dobre samopoczucie w tych ekstremalnych warunkach temperaturowych.