—  03 sierpnia 2022

Sejmik Województwa Mazowieckiego dla Gminy Baranów

Samorząd województwa mazowieckiego nie zwalnia tempa. Na ponad 22 mln zł wsparcia z budżetu Mazowsza może liczyć kolejnych 9 projektów z subregionów: warszawskiego zachodniego, żyrardowskiego, ciechanowskiego i ostrołęckiego. Powstaną nowe drogi, przedszkola oraz ośrodek kultury. Umowy z beneficjentami podpisała członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. W spotkaniu wziął udział Marcin Podsędek wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Przebudowa drogi gminnej ulicy Błońskiej w Bożej Woli i Bronisławowie

Inwestycja obejmie odcinek drogi od skrzyżowania ulic 1 Maja, Parkowej, Sadowej oraz Błońskiej w miejscowości Boża Wola do granicy gminy Baranów z gminą Błonie. Ulica Błońska na całym odcinku pokryta jest nawierzchnią bitumiczną, której stan techniczny jest zły. Główne problemy to ubytki, nierówności, brak odwodnienia i chodników. W ramach przebudowy zostanie wykonana nowa nawierzchnia jezdni o szerokości 5,5 m z poboczem o szerokości 0,75 m (po południowej stronie drogi) oraz chodnikiem o szerokości 2 m (po północnej stronie drogi). Na jezdni ułożona będzie warstwa ścieralna betonu asfaltowego o grubości 4 cm, natomiast nawierzchnia chodnika oraz zjazdów wykonana zostanie z brukowej kostki betonowej.  Dzięki modernizacji zwiększy się nie tylko bezpieczeństwo mieszkańców. Realizacja inwestycji to także większe mobilność i płynność ruchu oraz walory estetyczne. Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na ten cel 1,2 mln zł.

Koszt inwestycji: 2 000 000,00 zł

Kwota dotacji: 1 200 000,00 zł

Planowany okres realizacji: 2022 r.

#Mazowszepomaga, #programywsparcia i #solidarnośćmazowiecka

—  26 kwietnia 2024

Baranów CUP kategoria: Szkoły Podstawowe

W dniu 26 kwietnia 2024 odbył się Baranów CUP w kategorii: Szkoły Podstawowe. Co to były za emocje!!! Turniej zgromadził pięć drużyn do rywalizacji, a ilość bramek zadecydowała o zajętych miejscach w kolejności: Nagrody wręczyła Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie Pan Piotr Piórkowski, oraz Prezes Fundacji […]

—  26 kwietnia 2024

Konkurs dla Seniorów – jaka była Twoja najlepsza praca?

Zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszym zorganizowany przez Praca.pl konkursie dla seniorów. Do wygrania atrakcyjne nagrody – telefony marki Maxcom i myPhone. Wystarczy, że wyślesz nam fotografię, która odpowie na pytanie Jaka była Twoja najlepsza praca? opiszesz ją i wypełnisz formularz zgłoszeniowy.