—  03 sierpnia 2022

Sejmik Województwa Mazowieckiego dla Gminy Baranów

Samorząd województwa mazowieckiego nie zwalnia tempa. Na ponad 22 mln zł wsparcia z budżetu Mazowsza może liczyć kolejnych 9 projektów z subregionów: warszawskiego zachodniego, żyrardowskiego, ciechanowskiego i ostrołęckiego. Powstaną nowe drogi, przedszkola oraz ośrodek kultury. Umowy z beneficjentami podpisała członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. W spotkaniu wziął udział Marcin Podsędek wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Przebudowa drogi gminnej ulicy Błońskiej w Bożej Woli i Bronisławowie

Inwestycja obejmie odcinek drogi od skrzyżowania ulic 1 Maja, Parkowej, Sadowej oraz Błońskiej w miejscowości Boża Wola do granicy gminy Baranów z gminą Błonie. Ulica Błońska na całym odcinku pokryta jest nawierzchnią bitumiczną, której stan techniczny jest zły. Główne problemy to ubytki, nierówności, brak odwodnienia i chodników. W ramach przebudowy zostanie wykonana nowa nawierzchnia jezdni o szerokości 5,5 m z poboczem o szerokości 0,75 m (po południowej stronie drogi) oraz chodnikiem o szerokości 2 m (po północnej stronie drogi). Na jezdni ułożona będzie warstwa ścieralna betonu asfaltowego o grubości 4 cm, natomiast nawierzchnia chodnika oraz zjazdów wykonana zostanie z brukowej kostki betonowej.  Dzięki modernizacji zwiększy się nie tylko bezpieczeństwo mieszkańców. Realizacja inwestycji to także większe mobilność i płynność ruchu oraz walory estetyczne. Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na ten cel 1,2 mln zł.

Koszt inwestycji: 2 000 000,00 zł

Kwota dotacji: 1 200 000,00 zł

Planowany okres realizacji: 2022 r.

#Mazowszepomaga, #programywsparcia i #solidarnośćmazowiecka

Posiedzenie Rady Gminy

Zawiadamiamy o zbliżającym się terminie III Sesji Rady Gminy Baranów. 26 czerwca 2024 r. godz. 16:00 OSP Baranów

Odkrywamy nasze dziedzictwo – V edycja konkursu fotograficznego

Celem tegorocznej edycji konkursu jest rozbudzenie wnikliwego oka fotografów i fotografek w poszukiwaniu elementów przestrzeni budujących tożsamość miast, miasteczek i wsi naszego regionu. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na kompozycję: placów, ulic, parków, alei, dróg, a także wartości naszego lokalnego krajobrazu.

—  19 czerwca 2024

„Odkrywamy talenty” na Mazowszu. Kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnościami

Rusza kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnością „Odkrywamy Talenty”. Z okazji jubileuszu 25-lecia Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmi: „Mazowsze w moim sercu, talent w moich rękach”. Jest to doskonała okazja, by pokazać nasz region w sztuce.