—  26 czerwca 2020

Roczne podsumowanie pracy Rady Społecznej ds. CPK

Rada Społeczna ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego zebrała się 18 czerwca w celu podsumowania swoich działań w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Organizacja ta ma za zadanie reprezentować społeczeństwa gmin Baranów, Teresin, Wiskitki w merytorycznych rozmowach z Radą Ministrów oraz właściwymi ministrami i przedstawicielami ministrów oraz spółką Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o.

Z 40 zagadnień nad, którymi pracowała Rada Społeczna wraz ze spółką CPK pomyślnie zostało zrealizowane tylko jedno.

Rada wskazała że wciąż pozostają nierozwiązane istotne kwestie takie jak: rozpoczęcie budowy wioski zastępczej dla mieszkańców przesiedlonych, brak informacji o wpływie lotniska na życie mieszkańców, którzy pozostaną ws strefie działania lotniska, oraz brak konkretnych propozycji w kwestii wycen i wykupów nieruchomości.

Załączamy pełny raport do zapoznania się

Oraz odnośnik do nagrania ze spotkania

—  10 lipca 2020

Dotacja do 5 tyś. zł na zakup zbiornika na deszczówkę

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ogłasza nabór wniosków w ramach Programu Priorytetowego „Moja Woda” na lata 2020-2024

—  09 lipca 2020

Utylizacja azbestu dla mieszkańców.

Przypominamy, że mieszkańcy gminy planujący lub posiadający już zdemontowany azbest np. z dachu mogą zgłaszać go do obioru przez cały rok.

—  08 lipca 2020

Weź udział w bitwie!

Wybory – święto demokracji. Dzień, który daje każdemu z nas prawo wyrażenia swojego indywidualnego zdania. Tego dnia mamy realny wpływ na to co się dzieje w naszej ojczyźnie.