—  26 czerwca 2020

Roczne podsumowanie pracy Rady Społecznej ds. CPK

Rada Społeczna ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego zebrała się 18 czerwca w celu podsumowania swoich działań w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Organizacja ta ma za zadanie reprezentować społeczeństwa gmin Baranów, Teresin, Wiskitki w merytorycznych rozmowach z Radą Ministrów oraz właściwymi ministrami i przedstawicielami ministrów oraz spółką Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o.

Z 40 zagadnień nad, którymi pracowała Rada Społeczna wraz ze spółką CPK pomyślnie zostało zrealizowane tylko jedno.

Rada wskazała że wciąż pozostają nierozwiązane istotne kwestie takie jak: rozpoczęcie budowy wioski zastępczej dla mieszkańców przesiedlonych, brak informacji o wpływie lotniska na życie mieszkańców, którzy pozostaną ws strefie działania lotniska, oraz brak konkretnych propozycji w kwestii wycen i wykupów nieruchomości.

Załączamy pełny raport do zapoznania się

Oraz odnośnik do nagrania ze spotkania

—  11 września 2020

Oświadczenie ministra Horały dotyczącej ceny za wykup gruntów

Szanowni Państwo, zamieszczamy link do wypowiedzi ministra Horały dotyczącej ceny za wykup gruntów.

—  10 września 2020

Nie ma mowy o podziale gminy!

Drodzy mieszkańcy, w ostatnim czasie pojawia się wiele pytań, które nasilają się również przy okazji zbliżających się wyborów na wójta. Jednym z tych niepokoi podsycanych plotkami jest podział Gminy Baranów między gminy ościenne.

—  09 września 2020

Projekt zmian do ustawy o CPK

W dniu 7 września 2020 Rada Społeczna ds. CPK otrzymała od spółki Centralny Port Komunikacyjny projekt zmian do ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym z dnia 10 maja 2018. Dokument ten zawiera szereg istotnych uregulowań, zwłaszcza dla właścicieli nieruchomości, które w przyszłości mogą zostać przeznaczone na potrzeby planowanego CPK.