—  26 czerwca 2020

Roczne podsumowanie pracy Rady Społecznej ds. CPK

Rada Społeczna ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego zebrała się 18 czerwca w celu podsumowania swoich działań w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Organizacja ta ma za zadanie reprezentować społeczeństwa gmin Baranów, Teresin, Wiskitki w merytorycznych rozmowach z Radą Ministrów oraz właściwymi ministrami i przedstawicielami ministrów oraz spółką Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o.

Z 40 zagadnień nad, którymi pracowała Rada Społeczna wraz ze spółką CPK pomyślnie zostało zrealizowane tylko jedno.

Rada wskazała że wciąż pozostają nierozwiązane istotne kwestie takie jak: rozpoczęcie budowy wioski zastępczej dla mieszkańców przesiedlonych, brak informacji o wpływie lotniska na życie mieszkańców, którzy pozostaną ws strefie działania lotniska, oraz brak konkretnych propozycji w kwestii wycen i wykupów nieruchomości.

Załączamy pełny raport do zapoznania się

Oraz odnośnik do nagrania ze spotkania

—  20 maja 2022

Relacja z Dnia Ziemi w Naszej Gminie.

23 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi. We wspólnym sprzątaniu uczestniczyło wielu mieszkańców. W ramach podziękowania przygotowaliśmy specjalny klip z tego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia.

—  17 maja 2022

Baranów CUP 2022

W sobotę 14 maja 2022 roku na boisku Orlik w Baranowie, odbył się IX Turniej Piłki Nożnej BARANÓW CUP o Puchar Wójta Gminy Baranów. Turniej organizowany jest na terenie Naszej Gminy i adresowany jest do Stowarzyszeń oraz Klubów Sportowych.

—  13 maja 2022

Darmowe zajęcia sportowo-rekreacyjne

Przedstawiamy nowy Harmonogram zajęć sportowo-rekreacyjnych w gminie Baranów. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.