—  26 czerwca 2020

Roczne podsumowanie pracy Rady Społecznej ds. CPK

Rada Społeczna ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego zebrała się 18 czerwca w celu podsumowania swoich działań w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Organizacja ta ma za zadanie reprezentować społeczeństwa gmin Baranów, Teresin, Wiskitki w merytorycznych rozmowach z Radą Ministrów oraz właściwymi ministrami i przedstawicielami ministrów oraz spółką Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o.

Z 40 zagadnień nad, którymi pracowała Rada Społeczna wraz ze spółką CPK pomyślnie zostało zrealizowane tylko jedno.

Rada wskazała że wciąż pozostają nierozwiązane istotne kwestie takie jak: rozpoczęcie budowy wioski zastępczej dla mieszkańców przesiedlonych, brak informacji o wpływie lotniska na życie mieszkańców, którzy pozostaną ws strefie działania lotniska, oraz brak konkretnych propozycji w kwestii wycen i wykupów nieruchomości.

Załączamy pełny raport do zapoznania się

Oraz odnośnik do nagrania ze spotkania

—  17 maja 2024

Apel Wójta Gminy Baranów

Szanowni Mieszkańcy
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz całkowitym brakiem opadów atmosferycznych apeluję o powstrzymanie się od napełniania basenów i oczek wodnych, mycia pojazdów, podlewania i zraszania trawników. Sytuacja w której się znajdujemy, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego podejścia do zasobów wodnych, aby zapewnić ich dostępność dla każdego z nas. Nadmierne zużycie wody powoduje spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, a także może doprowadzić do wystąpienia przerwy w jej dostawie.

—  13 maja 2024

Baranów CUP

Wójt Gminy Baranów zaprasza na BARANÓW CUP, 18 maja 2024 r. pierwszy gwizdek o godz. 9:30

—  13 maja 2024

Gminny Dzień Strażaka w Baranowie

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.