—  26 czerwca 2020

Roczne podsumowanie pracy Rady Społecznej ds. CPK

Rada Społeczna ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego zebrała się 18 czerwca w celu podsumowania swoich działań w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Organizacja ta ma za zadanie reprezentować społeczeństwa gmin Baranów, Teresin, Wiskitki w merytorycznych rozmowach z Radą Ministrów oraz właściwymi ministrami i przedstawicielami ministrów oraz spółką Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o.

Z 40 zagadnień nad, którymi pracowała Rada Społeczna wraz ze spółką CPK pomyślnie zostało zrealizowane tylko jedno.

Rada wskazała że wciąż pozostają nierozwiązane istotne kwestie takie jak: rozpoczęcie budowy wioski zastępczej dla mieszkańców przesiedlonych, brak informacji o wpływie lotniska na życie mieszkańców, którzy pozostaną ws strefie działania lotniska, oraz brak konkretnych propozycji w kwestii wycen i wykupów nieruchomości.

Załączamy pełny raport do zapoznania się

Oraz odnośnik do nagrania ze spotkania

—  12 lipca 2024

Tygodniowe Wakacje z Animatorem – Niezapomniane Przygody dla Dzieci

W pierwszym tygodniu wakacji dzieci z naszej gminy miały okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach wakacyjnych organizowanych przez Urząd Gminy w Baranowie. Tygodniowe Wakacje z Animatorem były pełne radości, przygód i niezapomnianych wrażeń. Program zajęć obfitował w różnorodne atrakcje, które zapewniły najmłodszym mnóstwo zabawy i aktywności na świeżym powietrzu. Frajdalandia – Kraina Niekończącej się Zabawy Wizyta […]

—  10 lipca 2024

Jak radzić sobie z upałem?

Prognozy pogody nie pozostawiają wątpliwości — nadciągają upały. Temperatura może sięgnąć nawet 35° Celsjusza, dlatego warto wiedzieć, jak zachować zdrowie i dobre samopoczucie w tych ekstremalnych warunkach temperaturowych.