—  09 września 2020

Projekt zmian do ustawy o CPK

W dniu 7 września 2020 Rada Społeczna ds. CPK otrzymała od spółki Centralny Port Komunikacyjny projekt zmian do ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym z dnia 10 maja 2018. Dokument ten zawiera szereg istotnych uregulowań, zwłaszcza dla właścicieli nieruchomości, które w przyszłości mogą zostać przeznaczone na potrzeby planowanego CPK.

Przekazujemy Państwu otrzymany projekt abyście Państwo mogli się z nim zapoznać i zgłosić do nas swoje uwagi.

Prosimy o zgłaszanie uwag na adres: rada@spoleczna.net do 18 września 2020, do godziny 10.00.

Na podstawie tych konsultacji oraz pracy własnej Rada Społeczna ds. CPK przygotuje zbiorczy dokument z uwagami do otrzymanego projektu oraz przekaże pisemną odpowiedź spółce Centralny Port Komunikacyjny. Odpowiedź tę opublikujemy na stronach urzędów gmin: Baranów, Teresin, Wiskitki.

Robert Pindor

Przewodniczący Rady Społecznej ds. CPK

—  26 stycznia 2021

Mobilna zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Na początku lutego rusza mobilna zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Gminie Baranów

—  15 stycznia 2021

Szkoły przygotowane na powrót uczniów klas I-III

Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 wrócą do nauki stacjonarnej. Zgodnie z informacją przekazaną od dyrektorów wszystkie baranowskie szkoły dostosowały swoją pracę do wytycznych sanitarnych oraz rozwiązań przygotowanych przez rząd i czekają na przyjęcie uczniów.

—  13 stycznia 2021

Informacja w sprawie szczepień COVID-19

Urząd Gminy w Baranowie informuje, że na terenie Gminy Baranów punkt szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 zlokalizowany jest w NZOZ w Golach.