—  30 kwietnia 2021

Prace drogowe w Bożej Woli

Trwa remont drogi powiatowej 1507W w Bożej Woli. W związku z prowadzonymi pracami droga zostanie czasowo zamknięta. Przedstawiamy schemat objazdu.

Droga powiatowa 1507W w Bożej Woli jest przebudowywana już od końca 2020 roku. Teraz nastąpi zamknięcie odcinka ulicy 1 maja do przejazdu oraz ulicy Sadowej w całości od 5 maja 2021r do 31 sierpnia 2021r. Drogowcy pomimo prowadzonych prac umożliwią Mieszkańcom dojazd do swoich posesji znajdujących się przy tych ulicach jak i do ulic odchodzących od nich takich jak: Owocowa, Pałacowa, Słoneczna, Szkolna, Strażacka, Kolejowa i Dworcowa, które nie mają możliwości dojazdu z innej strony. Umieszczone znaki będą informować o objeździe i prowadzonych pracach. Ochotnicza Straż Pożarna w Bożej Woli aby ułatwić ruch pieszych i rowerzystów otworzyła bramy terenu OSP łącząc ulicę Parkową i Strażacką, skracając w ten sposób drogę do ulicy Szkolnej. Z tego skrótu nie skorzystają kierowcy. Samochodom przejazd przez teren OSP jest zabroniony!

—  25 maja 2022

Ostatni miesiąc na złożenie deklaracji źródeł ciepła! Uniknij wysokiej kary!

Do końca czerwca można składać deklarację Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw.
Ewidencję prowadzi oraz jest jej administratorem minister właściwy do spraw budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.
Obowiązek złożenia deklaracji ciąży na właścicielach lub zarządcach wszystkich budynków – mieszkalnych i niemieszkalnych, w tym jednorodzinnych, wielorodzinnych czy handlowo-usługowych.

—  24 czerwca 2022

DOBROWOLNE KONSULTACJE SPOŁECZNE W SPRAWIE CPK 15-30.06.2022

Szanowni Mieszkańcy,

Spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła dobrowolne konsultacje społeczne w ramach prac nad przygotowaniem raportu oddziaływania na środowisko do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia pn. Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego wraz z urządzeniami i obiektami niezbędnymi do jego funkcjonowania. Konsultacje odbywają się w dniach 15-30 czerwca 2022 r. i skierowane są przede wszystkim do mieszkańców Zachodniego Mazowsza.

—  24 czerwca 2022

Wakacje czas zacząć!!

To już ten dzień!! Rozpoczęły się Wakacje!! Można opuścić szkolne mury i na chwilę o nich zapomnieć. Wszystkim uczniom życzymy więc udanych wakacji. Wielu wspaniałych przygód, nowych fantastycznych znajomości i świetnej pogody! Bawcie się dobrze!

—  14 czerwca 2022

X Rodzinny Zlot Rowerowy Osiny 2022

‼️Zapraszamy na X Rodzinny Zlot Rowerowy Osiny 2022‼️
Zlot odbędzie się 19 czerwca zapisy od godziny 13:00 i start o godzinie 14:00 z 3 miejsc:
➖ Baranów, start i zapisy plac Kościelny w Baranowie
➖ Kaski, start i zapisy plac Kościelny w Kaskach