A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  06 grudnia 2023

Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych w Gminie Baranów

Każdy może zostać Świętym Mikołajem

Dzień 6 grudnia to bardzo dobra okazja do wręczania prezentów, tym samym Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska w asyście Św. Mikołaja wraz z pomocnikami odwiedzili wszystkie Szkoły oraz Przedszkole na terenie Gminy Baranów przekazując nie tylko świąteczną atmosferę ale również „Miasteczka Ruchu Drogowego”.

Celem projektu jest zwiększenie poziomu świadomości uczniów szkół podstawowych w zakresie bezpieczeństwa drogowego. Poprzez praktyczne zajęcia w symulacyjnych miasteczkach dzieci uczą się zasad przestrzegania sygnalizacji świetlnej, oznakowania drogowego oraz bezpiecznego poruszania się pieszo i rowerem.

Planowane efekty:

  1. Zrozumienie zasad ruchu drogowego
  2. Rozwijanie umiejętności praktycznych
  3. Kształtowanie postawy odpowiedzialności
  4. Wzmacnianie współpracy z lokalnymi społecznościami
  5. Redukcja wypadków drogowych z udziałem dzieci

Bezpieczne przejścia zostały już zamontowane w miejscowości Kaski oraz Gole.

Wartość projektu 425 695,00zł

Wkład Funduszy Europejskich 361 840,75zł

Przeczytaj także

—  19 czerwca 2024

Posiedzenie Rady Gminy

Zawiadamiamy o zbliżającym się terminie III Sesji Rady Gminy Baranów. 26 czerwca 2024 r. godz. 16:00 OSP Baranów

—  19 czerwca 2024

Odkrywamy nasze dziedzictwo – V edycja konkursu fotograficznego

Celem tegorocznej edycji konkursu jest rozbudzenie wnikliwego oka fotografów i fotografek w poszukiwaniu elementów przestrzeni budujących tożsamość miast, miasteczek i wsi naszego regionu. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na kompozycję: placów, ulic, parków, alei, dróg, a także wartości naszego lokalnego krajobrazu.

—  19 czerwca 2024

„Odkrywamy talenty” na Mazowszu. Kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnościami

Rusza kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnością „Odkrywamy Talenty”. Z okazji jubileuszu 25-lecia Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmi: „Mazowsze w moim sercu, talent w moich rękach”. Jest to doskonała okazja, by pokazać nasz region w sztuce.