—  10 czerwca 2022

Podpisanie umowy na modernizację dróg gminnych w Gminie Baranów

W dniu 09 czerwca 2022 r. w Urzędzie Gminy w Baranowie została podpisana umowa na realizację Inwestycji.
Wykonawcą inwestycji jest: DROGOMEX Sp. z o. o., z siedzibą w Pruszkowie.
Rzeczowa realizacja projektu obejmowała będzie modernizację łącznie ok. 12 km odcinków dróg gminnych w miejscowościach: Żaby, Boża Wola ul. Brzozowa, Gole, Karolina (tzw. łącznik), Murowaniec/Basin, Kaski ul. Olszowa, ul. Środkowa, ul. Młyńska, Holendry Baranowskie, Kopiska.

Wartość inwestycji: 10 717 777,76 zł Kwota dofinansowania: 9 975 000 zł
Projekt pn.: MODERNIZACJA DRÓG GMINNYCH NA TERENIE GMINY BARANÓW uzyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD: Program Inwestycji Strategicznych.
Zgodnie z warunkami umowy Wykonawca ma 150 dni od momentu podpisania umowy na wykonanie prac. Początek robót planowany jest na koniec czerwca 2022 roku.

—  25 maja 2022

Ostatni miesiąc na złożenie deklaracji źródeł ciepła! Uniknij wysokiej kary!

Do końca czerwca można składać deklarację Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw.
Ewidencję prowadzi oraz jest jej administratorem minister właściwy do spraw budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.
Obowiązek złożenia deklaracji ciąży na właścicielach lub zarządcach wszystkich budynków – mieszkalnych i niemieszkalnych, w tym jednorodzinnych, wielorodzinnych czy handlowo-usługowych.

—  24 czerwca 2022

DOBROWOLNE KONSULTACJE SPOŁECZNE W SPRAWIE CPK 15-30.06.2022

Szanowni Mieszkańcy,

Spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła dobrowolne konsultacje społeczne w ramach prac nad przygotowaniem raportu oddziaływania na środowisko do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia pn. Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego wraz z urządzeniami i obiektami niezbędnymi do jego funkcjonowania. Konsultacje odbywają się w dniach 15-30 czerwca 2022 r. i skierowane są przede wszystkim do mieszkańców Zachodniego Mazowsza.

—  24 czerwca 2022

Wakacje czas zacząć!!

To już ten dzień!! Rozpoczęły się Wakacje!! Można opuścić szkolne mury i na chwilę o nich zapomnieć. Wszystkim uczniom życzymy więc udanych wakacji. Wielu wspaniałych przygód, nowych fantastycznych znajomości i świetnej pogody! Bawcie się dobrze!

—  14 czerwca 2022

X Rodzinny Zlot Rowerowy Osiny 2022

‼️Zapraszamy na X Rodzinny Zlot Rowerowy Osiny 2022‼️
Zlot odbędzie się 19 czerwca zapisy od godziny 13:00 i start o godzinie 14:00 z 3 miejsc:
➖ Baranów, start i zapisy plac Kościelny w Baranowie
➖ Kaski, start i zapisy plac Kościelny w Kaskach