—  11 września 2020

Oświadczenie ministra Horały dotyczącej ceny za wykup gruntów

Szanowni Państwo, zamieszczamy link do wypowiedzi ministra Horały dotyczącej ceny za wykup gruntów.

—  10 września 2020

Nie ma mowy o podziale gminy!

Drodzy mieszkańcy, w ostatnim czasie pojawia się wiele pytań, które nasilają się również przy okazji zbliżających się wyborów na wójta. Jednym z tych niepokoi podsycanych plotkami jest podział Gminy Baranów między gminy ościenne.

—  09 września 2020

Projekt zmian do ustawy o CPK

W dniu 7 września 2020 Rada Społeczna ds. CPK otrzymała od spółki Centralny Port Komunikacyjny projekt zmian do ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym z dnia 10 maja 2018. Dokument ten zawiera szereg istotnych uregulowań, zwłaszcza dla właścicieli nieruchomości, które w przyszłości mogą zostać przeznaczone na potrzeby planowanego CPK.

—  03 września 2020

Rolnicy, czas się spisać!

Od 1 września trwa największe i najważniejsze badanie polskiego rolnictwa, czyli Powszechny Spis Rolny. Na Mazowszu obowiązkowi spisowemu podlega ponad 250 tys. gospodarstw rolnych.