—  07 kwietnia 2020

Lampy solarne w sołectwie Regów zostały wykonane

W ramach środków pochodzących z funduszu sołeckiego sołectwa Regów, zainstalowano dwie kompletne lampy solarne z oprawami LED o mocy 20 W każda.

Lampy są wyposażone w panele fotowoltaiczne, całość zamontowano na słupach o wysokości 4.4 m, czas pracy każdej z lamp to 8-14 godzin. Są to pierwsze tego typu punkty oświetlenia zainstalowane na terenie Gminy Baranów i stanowią doskonała alternatywę dla tradycyjnego oświetlenia w miejscach gdzie brak jest infrastruktury technicznej umożliwiającej montaż tradycyjnych opraw.

Jeżeli ta inwestycja przyniesie planowane efekty będziemy rozważać kolejne tego typu przedsięwzięcia.

—  18 czerwca 2021

Konkurs ,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” rozstrzygnięty

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci ,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego każdego roku gromadzi liczne grono uczestników.

—  16 czerwca 2021

Zlot Rowerowy Osiny 2021

20 czerwca, w niedzielę odbędzie się zlot rowerowy, który startuje o godzinie 14:00 jednocześnie z Baranowa, Kask i Bożej Woli do Osin.

—  14 czerwca 2021

Odbiór folii rolniczej

Rozpoczęła się zbiórka odpadów poprodukcyjnych folii pochodzenia rolniczego z terenu Gminy Baranów. Z informacji uzyskanych z wykonawcą zadania, może wystąpić sytuacja dobrania dodatkowych ilości odpadu w celu wywiązania się z umowy podpisanej z Gminą.