—  18 lutego 2020

Konsultacje społeczne w sprawie powołania doraźnej Komisji Pojednawczej

Wójt Gminy Baranów zaprasza mieszkańców gminy Baranów do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych, które dotyczą wyrażenia przez Państwa opinii, uwag i propozycji do projektu uchwały Rady Gminy Baranów w sprawie powołania doraźnej Komisji Pojednawczej.

W związku z zainicjowanymi działaniami przez części Radnych Gminy Baranów, których efektem ma być ogłoszenie przez Komisarza Wyborczego referendum lokalnego, Wójt zwraca się do mieszkańców gminy Baranów o zaopiniowanie projektu uchwały, który przedstawiony został Radzie Gminy Baranów celem, rzeczywistego wyczerpania wszystkich możliwych działań porozumienia.

„Jako Wójt Gminy Baranów ubolewam nad zaistniałą sytuacją i nie chcę kolejnych negatywnych emocji, dlatego przedkładam projekt uchwały, który pozwoli wypracować nowe, zgodne warunki współpracy bez obarczania kosztami referendalnymi mieszkańców gminy Baranów. Konflikt ten nie dotyczy wyłącznie rozmów na poziomie Rady i Wójta, jest o wiele szerszy i dzieli nasze społeczeństwo w tak trudnej sytuacji w jakiej się znajdujemy. Negatywny wpływ potencjalnego referendum, będzie miało wydźwięk w  negocjacjach ze stroną rządową i spółką CPK w kwestiach planowanej inwestycji na terenie gminy.

6 dniowy okres konsultacji wynika z konieczności przedstawienia wyników konsultacji Radzie Gminy Baranów a na ich przygotowanie Urząd miał tylko 2 dni.

W związku z powyższym zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w konsultacjach w przywołanym temacie.”

Konsultacje trwają do 25 lutego 2020 roku. Opinie można wysyłać na konsultacje@gmina-baranow.pl lub bezpośrednio dostarczyć do Urzędu Gminy.

—  15 stycznia 2021

Szkoły przygotowane na powrót uczniów klas I-III

Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 wrócą do nauki stacjonarnej. Zgodnie z informacją przekazaną od dyrektorów wszystkie baranowskie szkoły dostosowały swoją pracę do wytycznych sanitarnych oraz rozwiązań przygotowanych przez rząd i czekają na przyjęcie uczniów.

—  13 stycznia 2021

Informacja w sprawie szczepień COVID-19

Urząd Gminy w Baranowie informuje, że na terenie Gminy Baranów punkt szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 zlokalizowany jest w NZOZ w Golach.

—  11 stycznia 2021

Baranowski Bon Żłobkowy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie prowadzi nabór wniosków o przyznanie świadczenia pieniężnego na rzecz rodziny pod nazwą „Baranowski Bon Żłobkowy”. Program pilotażowy został wprowadzony na okres 01.01.2021 r.
do 31.12.2021 r.