—  18 lutego 2020

Konsultacje społeczne w sprawie powołania doraźnej Komisji Pojednawczej

Wójt Gminy Baranów zaprasza mieszkańców gminy Baranów do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych, które dotyczą wyrażenia przez Państwa opinii, uwag i propozycji do projektu uchwały Rady Gminy Baranów w sprawie powołania doraźnej Komisji Pojednawczej.

W związku z zainicjowanymi działaniami przez części Radnych Gminy Baranów, których efektem ma być ogłoszenie przez Komisarza Wyborczego referendum lokalnego, Wójt zwraca się do mieszkańców gminy Baranów o zaopiniowanie projektu uchwały, który przedstawiony został Radzie Gminy Baranów celem, rzeczywistego wyczerpania wszystkich możliwych działań porozumienia.

„Jako Wójt Gminy Baranów ubolewam nad zaistniałą sytuacją i nie chcę kolejnych negatywnych emocji, dlatego przedkładam projekt uchwały, który pozwoli wypracować nowe, zgodne warunki współpracy bez obarczania kosztami referendalnymi mieszkańców gminy Baranów. Konflikt ten nie dotyczy wyłącznie rozmów na poziomie Rady i Wójta, jest o wiele szerszy i dzieli nasze społeczeństwo w tak trudnej sytuacji w jakiej się znajdujemy. Negatywny wpływ potencjalnego referendum, będzie miało wydźwięk w  negocjacjach ze stroną rządową i spółką CPK w kwestiach planowanej inwestycji na terenie gminy.

6 dniowy okres konsultacji wynika z konieczności przedstawienia wyników konsultacji Radzie Gminy Baranów a na ich przygotowanie Urząd miał tylko 2 dni.

W związku z powyższym zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w konsultacjach w przywołanym temacie.”

Konsultacje trwają do 25 lutego 2020 roku. Opinie można wysyłać na konsultacje@gmina-baranow.pl lub bezpośrednio dostarczyć do Urzędu Gminy.

—  16 kwietnia 2021

Konkurs Plastyczny „Moja Baranowska Ziemia”

Wójt Gminy Baranów zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Baranów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym z okazji Światowego Dnia Ziemi.
Prace konkursowe powinny przedstawiać to jak dbamy LUB możemy zadbać o środowisko naturalne w naszej gminie.

—  16 kwietnia 2021

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.

—  14 kwietnia 2021

Utylizacja wyrobów zawierających azbest dla mieszkańców Gminy Baranów.

Wzorem ubiegłego roku mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, Gmina Baranów w roku 2021 wystąpi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji polegającej na utylizacji wyrobów zawierających azbest.