—  18 lutego 2020

Konsultacje społeczne w sprawie powołania doraźnej Komisji Pojednawczej

Wójt Gminy Baranów zaprasza mieszkańców gminy Baranów do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych, które dotyczą wyrażenia przez Państwa opinii, uwag i propozycji do projektu uchwały Rady Gminy Baranów w sprawie powołania doraźnej Komisji Pojednawczej.

W związku z zainicjowanymi działaniami przez części Radnych Gminy Baranów, których efektem ma być ogłoszenie przez Komisarza Wyborczego referendum lokalnego, Wójt zwraca się do mieszkańców gminy Baranów o zaopiniowanie projektu uchwały, który przedstawiony został Radzie Gminy Baranów celem, rzeczywistego wyczerpania wszystkich możliwych działań porozumienia.

„Jako Wójt Gminy Baranów ubolewam nad zaistniałą sytuacją i nie chcę kolejnych negatywnych emocji, dlatego przedkładam projekt uchwały, który pozwoli wypracować nowe, zgodne warunki współpracy bez obarczania kosztami referendalnymi mieszkańców gminy Baranów. Konflikt ten nie dotyczy wyłącznie rozmów na poziomie Rady i Wójta, jest o wiele szerszy i dzieli nasze społeczeństwo w tak trudnej sytuacji w jakiej się znajdujemy. Negatywny wpływ potencjalnego referendum, będzie miało wydźwięk w  negocjacjach ze stroną rządową i spółką CPK w kwestiach planowanej inwestycji na terenie gminy.

6 dniowy okres konsultacji wynika z konieczności przedstawienia wyników konsultacji Radzie Gminy Baranów a na ich przygotowanie Urząd miał tylko 2 dni.

W związku z powyższym zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w konsultacjach w przywołanym temacie.”

Konsultacje trwają do 25 lutego 2020 roku. Opinie można wysyłać na konsultacje@gmina-baranow.pl lub bezpośrednio dostarczyć do Urzędu Gminy.

—  25 maja 2022

Ostatni miesiąc na złożenie deklaracji źródeł ciepła! Uniknij wysokiej kary!

Do końca czerwca można składać deklarację Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw.
Ewidencję prowadzi oraz jest jej administratorem minister właściwy do spraw budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.
Obowiązek złożenia deklaracji ciąży na właścicielach lub zarządcach wszystkich budynków – mieszkalnych i niemieszkalnych, w tym jednorodzinnych, wielorodzinnych czy handlowo-usługowych.

—  24 czerwca 2022

DOBROWOLNE KONSULTACJE SPOŁECZNE W SPRAWIE CPK 15-30.06.2022

Szanowni Mieszkańcy,

Spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła dobrowolne konsultacje społeczne w ramach prac nad przygotowaniem raportu oddziaływania na środowisko do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia pn. Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego wraz z urządzeniami i obiektami niezbędnymi do jego funkcjonowania. Konsultacje odbywają się w dniach 15-30 czerwca 2022 r. i skierowane są przede wszystkim do mieszkańców Zachodniego Mazowsza.

—  24 czerwca 2022

Wakacje czas zacząć!!

To już ten dzień!! Rozpoczęły się Wakacje!! Można opuścić szkolne mury i na chwilę o nich zapomnieć. Wszystkim uczniom życzymy więc udanych wakacji. Wielu wspaniałych przygód, nowych fantastycznych znajomości i świetnej pogody! Bawcie się dobrze!

—  14 czerwca 2022

X Rodzinny Zlot Rowerowy Osiny 2022

‼️Zapraszamy na X Rodzinny Zlot Rowerowy Osiny 2022‼️
Zlot odbędzie się 19 czerwca zapisy od godziny 13:00 i start o godzinie 14:00 z 3 miejsc:
➖ Baranów, start i zapisy plac Kościelny w Baranowie
➖ Kaski, start i zapisy plac Kościelny w Kaskach