—  06 października 2021

Badania PROWADZONE przez CPK – DZIAŁANIA WÓJTA

W związku z licznymi pytaniami od Mieszkańców Gminy dotyczącymi rozpoczęcia się prac związanych z pozyskiwaniem zgód właścicieli nieruchomości dla badań hydrogeologicznych przez spółkę CPK, Wójt Gminy Baranów wystosowała pismo do prezesa spółki CPK w sprawie braków istotnych informacji jakie powinny być zawarte w formularzu podwykonawcy UNI-GEO – to brak stosownych upoważnień oraz terminów korzystania z nieruchomości.

Jednocześnie Wójt Gminy informuje, że każdy z Mieszkańców ma prawo indywidualnie podejmować decyzję o wyrażeniu zgody lub nie wyrażeniu zgody na przeprowadzenie badań na terenie którego jest właścicielem.

—  22 października 2021

Odpowiedź Prezydenta RP

Szanowni Mieszkańcy publikujemy odpowiedź Prezydenta RP na pismo, które zastało podpisane przez 522 naszych mieszkańców podczas dożynek.

—  21 października 2021

Startuje wypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW

18 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna wypłatę zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych z PROW za 2021 rok. Już w pierwszym dniu ARiMR planuje wypłacić blisko 500 mln zł, które trafią na konta bankowe ok. 74 tys. rolników.

—  19 października 2021

„Desperados” najlepszym zespołem VIII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Baranów w kategorii OPEN.

W dniu 15.10.2021 na boisku ORLIK w Baranowie odbył się VIII Turniej Piłki Nożnej kategorii OPEN. Na starcie zespoły z terenu naszej gminy: FC Boża Wola,Baranów, Zjednoczeni Cegłów, Młodzi i Gniewni oraz Desperados. Grano systemem każdy z każdym. Spotkania sędziowali panowie Krzysztof Gajda Łowicz i Sylwester Kowalski Żyrardów. Nad zdrowiem zawodników czuwała ratownik medyczny Oliwia Szelachowska Baranów.