—  06 października 2021

Badania PROWADZONE przez CPK – DZIAŁANIA WÓJTA

W związku z licznymi pytaniami od Mieszkańców Gminy dotyczącymi rozpoczęcia się prac związanych z pozyskiwaniem zgód właścicieli nieruchomości dla badań hydrogeologicznych przez spółkę CPK, Wójt Gminy Baranów wystosowała pismo do prezesa spółki CPK w sprawie braków istotnych informacji jakie powinny być zawarte w formularzu podwykonawcy UNI-GEO – to brak stosownych upoważnień oraz terminów korzystania z nieruchomości.

Jednocześnie Wójt Gminy informuje, że każdy z Mieszkańców ma prawo indywidualnie podejmować decyzję o wyrażeniu zgody lub nie wyrażeniu zgody na przeprowadzenie badań na terenie którego jest właścicielem.

—  17 maja 2024

Apel Wójta Gminy Baranów

Szanowni Mieszkańcy
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz całkowitym brakiem opadów atmosferycznych apeluję o powstrzymanie się od napełniania basenów i oczek wodnych, mycia pojazdów, podlewania i zraszania trawników. Sytuacja w której się znajdujemy, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego podejścia do zasobów wodnych, aby zapewnić ich dostępność dla każdego z nas. Nadmierne zużycie wody powoduje spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, a także może doprowadzić do wystąpienia przerwy w jej dostawie.

—  13 maja 2024

Baranów CUP

Wójt Gminy Baranów zaprasza na BARANÓW CUP, 18 maja 2024 r. pierwszy gwizdek o godz. 9:30

—  13 maja 2024

Gminny Dzień Strażaka w Baranowie

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.