—  27 maja 2021

Dzień Samorządowca

27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze wybory samorządowe od 1950 roku. Na pamiątkę tego wydarzenia w 2000 roku został on ustanowiony „Dniem Samorządowca”.

Kim jest samorządowiec? To ta osoba, najbliżej mieszkańców, do której zawsze można się zgłosić po pomoc. Potrzebę budowy chodnika zgłaszamy przecież swojemu Wójtowi, Radnemu, Sołtysowi. Osoby, którym w wyborach powierzyliśmy kierowanie naszą gminą, naszym powiatem. Samorządowcem również naziewamy pracowników urzędu gminy, starostwa powiatowego. To oni załatwiają sprawy mieszkańców, wydają pozwolenia na wycinkę drzew lub pozwolenia na budowę. Wszyscy Ci dziś obchodzą swoje święto. Zdecydowali się na pracę dla mieszkańców. Służyć im zawsze radą i pomocą. Składamy więc im w tym dniu najserdeczniejsze życzenia wytrwałości, pomyślności, spełnienia w powierzonych obowiązkach i wielu sukcesów w swoich działaniach.

—  12 lipca 2024

Tygodniowe Wakacje z Animatorem – Niezapomniane Przygody dla Dzieci

W pierwszym tygodniu wakacji dzieci z naszej gminy miały okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach wakacyjnych organizowanych przez Urząd Gminy w Baranowie. Tygodniowe Wakacje z Animatorem były pełne radości, przygód i niezapomnianych wrażeń. Program zajęć obfitował w różnorodne atrakcje, które zapewniły najmłodszym mnóstwo zabawy i aktywności na świeżym powietrzu. Frajdalandia – Kraina Niekończącej się Zabawy Wizyta […]

—  10 lipca 2024

Jak radzić sobie z upałem?

Prognozy pogody nie pozostawiają wątpliwości — nadciągają upały. Temperatura może sięgnąć nawet 35° Celsjusza, dlatego warto wiedzieć, jak zachować zdrowie i dobre samopoczucie w tych ekstremalnych warunkach temperaturowych.