—  19 maja 2020

Podziękowania za pracę na rzecz gminnych szkół!

Szanowni Państwo
Chciałbym serdecznie podziękować Dyrektorom, Pracownikom Szkół i Zakładu Gospodarki Komunalnej, a przede wszystkim Rodzicom za zaangażowanie w pracę remontowe w Szkole w Baranowie oraz rewitalizację ogrodu przy Zespole w Golach.

Udało się to zrobić dzięki wspólnemu wysiłkowi ludzi dobrej woli i dobrego serca. Nasze placówki oświatowe pięknieją z dnia na dzień!

W Szkole Podstawowej w Baranowie po przerwie dzieci i młodzież przywitają nowe drzwi wejściowe, dwie odnowione przez Rodziców sale lekcyjne oraz pomieszczenie biblioteki szkolnej. Mam nadzieję, że Gminie uda się jeszcze w najbliższym czasie odnowić kilka sal.

Natomiast w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Golach nowy wygląd zyskał cały teren wokół budynków. Uporządkowano ogród, pojawiły się nowe nasadzenia i ułożono chodnik, tak by dzieci bezpiecznie mogły dojść do szkoły.

Raz jeszcze dziękuję Wszystkim za zaangażowanie!

Wójt Gminy Baranów

Waldemar Brzywczy

—  03 maja 2024

3 Maja – Narodowe Święto Konstytucji

Święto Narodowe 3 Maja obchodzone jest w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. 233 lata temu, 3 maja 1791 r., Sejm Czteroletni przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja.