—  24 maja 2021

Zrealizuj swoje plany już dziś!

Ministerstwo rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Bankiem Gospodarstwa Krajowego zachęca do zapoznania się z informacją nt. Funduszu Gwarancji Rolnych.

Fundusz gwarancji rolnych – to pomoc skierowana do mikro, małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w sektorze rolnym i przetwórstwie rolno-spożywczym. Celem FGR jest zapewnienie rolnikom i przedsiębiorcom rolno spożywczym wsparcia w dostępie do finansowania poprzez udzielenie gwarancji spłaty dla kredytu przeznaczonego na sfinansowanie działalności inwestycyjnej lub kredytu obrotowego na sfinansowanie działalności bieżącej oraz dofinansowanie w formie dopłat do oprocentowania kredytu obrotowego.

Taka forma wsparcia ma szczególne znaczenie w czasie trwania pandemii, gdy wiele niekorzystnych zjawisk mających wpływ na rynku produktów rolnych może osłabić stabilność finansową- zwłaszcza małych przedsiębiorców- z dnia na dzień.

Zachęcamy państwa do zapoznania się z materiałami nt. Funduszu.

—  20 maja 2022

Relacja z Dnia Ziemi w Naszej Gminie.

23 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi. We wspólnym sprzątaniu uczestniczyło wielu mieszkańców. W ramach podziękowania przygotowaliśmy specjalny klip z tego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia.

—  17 maja 2022

Baranów CUP 2022

W sobotę 14 maja 2022 roku na boisku Orlik w Baranowie, odbył się IX Turniej Piłki Nożnej BARANÓW CUP o Puchar Wójta Gminy Baranów. Turniej organizowany jest na terenie Naszej Gminy i adresowany jest do Stowarzyszeń oraz Klubów Sportowych.

—  13 maja 2022

Darmowe zajęcia sportowo-rekreacyjne

Przedstawiamy nowy Harmonogram zajęć sportowo-rekreacyjnych w gminie Baranów. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.