—  16 października 2020

Zmiana stawki za gospodarowanie odpadami

Zawiadamiamy że w związku z uchwałą Rady Gminy Baranów Nr XXXI/134/2020 z dnia 14 października 2020r. w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, zostały ustalone nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W związku z powyższym należna od dnia 01 listopada 2020 roku:

1. opłata za gospodarowanie odpadami dla nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy, wynosi:

–  jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny: 28,00 zł/osobę miesięcznie;

– jeżeli właściciel nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny: 56,00 zł/osobę miesięcznie.

Nie ulegają zmianie:

Ryczałtowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy, lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe.
Zwolnienie z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym.
Zwolnienie w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, w części dotyczącej gospodarstw domowych w których mieszkańcy korzystają z Karty Dużej Rodziny.

W związku ze zmianami nie trzeba składać nowych deklaracji.

—  16 kwietnia 2021

Konkurs Plastyczny „Moja Baranowska Ziemia”

Wójt Gminy Baranów zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Baranów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym z okazji Światowego Dnia Ziemi.
Prace konkursowe powinny przedstawiać to jak dbamy LUB możemy zadbać o środowisko naturalne w naszej gminie.

—  16 kwietnia 2021

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.

—  14 kwietnia 2021

Utylizacja wyrobów zawierających azbest dla mieszkańców Gminy Baranów.

Wzorem ubiegłego roku mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, Gmina Baranów w roku 2021 wystąpi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji polegającej na utylizacji wyrobów zawierających azbest.