—  16 października 2020

Zmiana stawki za gospodarowanie odpadami

Zawiadamiamy że w związku z uchwałą Rady Gminy Baranów Nr XXXI/134/2020 z dnia 14 października 2020r. w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, zostały ustalone nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W związku z powyższym należna od dnia 01 listopada 2020 roku:

1. opłata za gospodarowanie odpadami dla nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy, wynosi:

–  jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny: 28,00 zł/osobę miesięcznie;

– jeżeli właściciel nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny: 56,00 zł/osobę miesięcznie.

Nie ulegają zmianie:

Ryczałtowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy, lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe.
Zwolnienie z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym.
Zwolnienie w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, w części dotyczącej gospodarstw domowych w których mieszkańcy korzystają z Karty Dużej Rodziny.

W związku ze zmianami nie trzeba składać nowych deklaracji.

—  20 maja 2022

Relacja z Dnia Ziemi w Naszej Gminie.

23 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi. We wspólnym sprzątaniu uczestniczyło wielu mieszkańców. W ramach podziękowania przygotowaliśmy specjalny klip z tego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia.

—  17 maja 2022

Baranów CUP 2022

W sobotę 14 maja 2022 roku na boisku Orlik w Baranowie, odbył się IX Turniej Piłki Nożnej BARANÓW CUP o Puchar Wójta Gminy Baranów. Turniej organizowany jest na terenie Naszej Gminy i adresowany jest do Stowarzyszeń oraz Klubów Sportowych.

—  13 maja 2022

Darmowe zajęcia sportowo-rekreacyjne

Przedstawiamy nowy Harmonogram zajęć sportowo-rekreacyjnych w gminie Baranów. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.