A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  24 czerwca 2021

Zlot Rowerowy Osiny 2021

Wróciliśmy po rocznej przerwie do naszych tradycyjnych zlotów rowerowych. W tym roku trasy liczyły sobie po 12 km i jak zwykle metą były Osiny gdzie na uczestników imprezy czekała dodatkowa rozrywka i strefa relaksu.

Nasz zlot zaczął się jednocześnie w trzech różnych lokalizacjach startowych:

  • Plac przy kościele w Baranowie
  • Plac przy kościele w Kaskach
  • Plac przy OSP w Bożej Woli

Zapisy rozpoczęły się o godzinie 13, a sam start o 14. Impreza była tak zaplanowana aby cykliści na miejsce przybyli około 15.

Z Kask wystartowało 51 osób, z Baranowa 30 i 33 z Bożej Woli co daje nam łącznie 114 uczestników.

Na miejscu dla uczestników czekał zestaw konkursów min. „Zepsuty Rower” w której trzy osobowe rodzinne drużyny musiały dopchnąć „zepsuty” rower do mety, co okrążenie zmieniając się za jego kierownicą.   

W konkursie sprawnościowym mogli się również wykazać Strażacy z trzech strażnic OSP oraz Radni.

Cały zlot odbywał się pod patronatem Starosty powiatu Grodziskiego – Marka Wieżbickiego, który ufundował nagrodę dla najmłodszego 3 letniego  i najstarszego 81 letniego uczestnika zlotu.

Gwoździem programu było rozstrzygnięcie loterii, w której udział brali wszyscy uczestnicy. Ufundowaną przez Panią Wójt, Radnych oraz sklep rowerowy Maro Sport nagrodę główną – rower – wygrała Agnieszka Parol. Oprócz nagrody głównej został rozlosowany rowerek biegowy w śród uczestników w kategorii 0 – 5 lat, oraz rower w kategorii 6 – 12 lat.

Każdy uczestnik zlotu otrzymał pamiątkowy upominek.

Wśród tych wszystkich zmagań sportowych znalazło się miejsce na atrakcję dla najmłodszych w postaci dmuchanego zamku. Dla spragnionych i głodnych ofertę miał zaproszony food truck gdzie serwowano zimne napoje i przekąski.

Przeczytaj także

—  19 czerwca 2024

Posiedzenie Rady Gminy

Zawiadamiamy o zbliżającym się terminie III Sesji Rady Gminy Baranów. 26 czerwca 2024 r. godz. 16:00 OSP Baranów

—  19 czerwca 2024

Odkrywamy nasze dziedzictwo – V edycja konkursu fotograficznego

Celem tegorocznej edycji konkursu jest rozbudzenie wnikliwego oka fotografów i fotografek w poszukiwaniu elementów przestrzeni budujących tożsamość miast, miasteczek i wsi naszego regionu. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na kompozycję: placów, ulic, parków, alei, dróg, a także wartości naszego lokalnego krajobrazu.

—  19 czerwca 2024

„Odkrywamy talenty” na Mazowszu. Kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnościami

Rusza kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnością „Odkrywamy Talenty”. Z okazji jubileuszu 25-lecia Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmi: „Mazowsze w moim sercu, talent w moich rękach”. Jest to doskonała okazja, by pokazać nasz region w sztuce.