A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  24 czerwca 2021

Zlot Rowerowy Osiny 2021

Wróciliśmy po rocznej przerwie do naszych tradycyjnych zlotów rowerowych. W tym roku trasy liczyły sobie po 12 km i jak zwykle metą były Osiny gdzie na uczestników imprezy czekała dodatkowa rozrywka i strefa relaksu.

Nasz zlot zaczął się jednocześnie w trzech różnych lokalizacjach startowych:

  • Plac przy kościele w Baranowie
  • Plac przy kościele w Kaskach
  • Plac przy OSP w Bożej Woli

Zapisy rozpoczęły się o godzinie 13, a sam start o 14. Impreza była tak zaplanowana aby cykliści na miejsce przybyli około 15.

Z Kask wystartowało 51 osób, z Baranowa 30 i 33 z Bożej Woli co daje nam łącznie 114 uczestników.

Na miejscu dla uczestników czekał zestaw konkursów min. „Zepsuty Rower” w której trzy osobowe rodzinne drużyny musiały dopchnąć „zepsuty” rower do mety, co okrążenie zmieniając się za jego kierownicą.   

W konkursie sprawnościowym mogli się również wykazać Strażacy z trzech strażnic OSP oraz Radni.

Cały zlot odbywał się pod patronatem Starosty powiatu Grodziskiego – Marka Wieżbickiego, który ufundował nagrodę dla najmłodszego 3 letniego  i najstarszego 81 letniego uczestnika zlotu.

Gwoździem programu było rozstrzygnięcie loterii, w której udział brali wszyscy uczestnicy. Ufundowaną przez Panią Wójt, Radnych oraz sklep rowerowy Maro Sport nagrodę główną – rower – wygrała Agnieszka Parol. Oprócz nagrody głównej został rozlosowany rowerek biegowy w śród uczestników w kategorii 0 – 5 lat, oraz rower w kategorii 6 – 12 lat.

Każdy uczestnik zlotu otrzymał pamiątkowy upominek.

Wśród tych wszystkich zmagań sportowych znalazło się miejsce na atrakcję dla najmłodszych w postaci dmuchanego zamku. Dla spragnionych i głodnych ofertę miał zaproszony food truck gdzie serwowano zimne napoje i przekąski.

Przeczytaj także

—  28 listopada 2022

Węgiel w preferencyjnej cenie

Szanowni Państwo, Urząd Gminy w Baranowie uprzejmie informuje, że w dniu 18 listopada b.r. została podpisana umowa z dostawcą węgla. Złożyliśmy także zamówienie na węgiel. Czekamy na informację, kiedy będzie możliwa pierwsza dostawa dla naszej gminy. Niestety Gmina nie ma wpływu na to, kiedy zostanie zrealizowana dostawa oraz jaka frakcja przyjedzie do nas w pierwszym terminie.  Prosimy […]

—  27 listopada 2022

Posiedzenie Rady Gminy

Zawiadamiamy o zbliżającym się terminie Sesji Rady Gminy Baranów.

—  19 listopada 2022

,,Pracuj bezpiecznie” Szkolenie dla rolników

Placówka Terenowa KRUS w Żyrardowie zaprasza wszystkich rolników domowników oraz sołtysów z gmin powiatu żyrardowskiego i grodziskiego do udziału w szkoleniu z wiedzy BHP podczas pracy rolniczej pod nazwą ,,Pracuj bezpiecznie” Szkolenie w dniu 23 listopada 2022 godz. 10:00 Sala konferencyjna PT KRUS w Żyrardowie ul. Okrzei 58. Na zakończenie szkolenia Konkurs testowy z atrakcyjnymi […]