—  24 czerwca 2021

Zlot Rowerowy Osiny 2021

Wróciliśmy po rocznej przerwie do naszych tradycyjnych zlotów rowerowych. W tym roku trasy liczyły sobie po 12 km i jak zwykle metą były Osiny gdzie na uczestników imprezy czekała dodatkowa rozrywka i strefa relaksu.

Nasz zlot zaczął się jednocześnie w trzech różnych lokalizacjach startowych:

• Plac przy kościele w Baranowie
  • Plac przy kościele w Kaskach
  • Plac przy OSP w Bożej Woli

Zapisy rozpoczęły się o godzinie 13, a sam start o 14. Impreza była tak zaplanowana aby cykliści na miejsce przybyli około 15.

Z Kask wystartowało 51 osób, z Baranowa 30 i 33 z Bożej Woli co daje nam łącznie 114 uczestników.

Na miejscu dla uczestników czekał zestaw konkursów min. „Zepsuty Rower” w której trzy osobowe rodzinne drużyny musiały dopchnąć „zepsuty” rower do mety, co okrążenie zmieniając się za jego kierownicą.

W konkursie sprawnościowym mogli się również wykazać Strażacy z trzech strażnic OSP oraz Radni.

Cały zlot odbywał się pod patronatem Starosty powiatu Grodziskiego – Marka Wieżbickiego, który ufundował nagrodę dla najmłodszego 3 letniego  i najstarszego 81 letniego uczestnika zlotu.

Gwoździem programu było rozstrzygnięcie loterii, w której udział brali wszyscy uczestnicy. Ufundowaną przez Panią Wójt, Radnych oraz sklep rowerowy Maro Sport nagrodę główną – rower – wygrała Agnieszka Parol. Oprócz nagrody głównej został rozlosowany rowerek biegowy w śród uczestników w kategorii 0 – 5 lat, oraz rower w kategorii 6 – 12 lat.

Każdy uczestnik zlotu otrzymał pamiątkowy upominek.

Wśród tych wszystkich zmagań sportowych znalazło się miejsce na atrakcję dla najmłodszych w postaci dmuchanego zamku. Dla spragnionych i głodnych ofertę miał zaproszony food truck gdzie serwowano zimne napoje i przekąski.

—  19 kwietnia 2024

Wyjątkowy konkurs muzyczny w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Żyrardowie

Dnia 15 kwietnia 2024 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Żyrardowie odbył się wyjątkowy Szkolny Konkurs dla Najmłodszych Instrumentalistów, który wypełnił serca publiczności radością i dumą. Koncert ten był nie tylko okazją do pokazania umiejętności, ale także do wyrażenia pasji. Dzień ten zapisze się w kartach historii Szkoły Muzycznej jako niezapomniane […]

—  18 kwietnia 2024

Wydarzenia w Gminie Baranów 2024 / I Półrocze

Szanowni mieszkańcy, przypominamy o terminach zaplanowanych wydarzeń w naszej gminie.
Już dziś gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

—  17 kwietnia 2024

Wsparcie dla Kariny – Młodzieżowa Rada Gminy zaprasza na kiermasz słodkości

Młodzieżowa Rada Gminy, która również włączyła się do zbiórki dla naszej mieszkanki Kariny, gorąco zaprasza na kiermasz słodkości 20.04.2024 r godz. 11:00, plac przy tężni w Kaskach.
My również zapraszamy wszystkich mieszkańców do wsparcia akcji!