—  13 maja 2020

Zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego w KRUS do 24 maja 2020 r.

KRUS informuje, że do dnia 24.05.2020 r. został wydłużony okres zasiłku opiekuńczego dla ubezpieczonego rolnika/domownika. Zasiłek opiekuńczy przysługuje od dnia 31.03.2020 r. z tytułu opieki nad dzieckiem w wieku do ukończenia 8 lat, oraz dziecku z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności do ukończenia 18 lat.

Zasiłek przysługuje osobie podlegającej ubezpieczeniu: wypadkowemu, chorobowemu, macierzyńskiemu, osobie podlegającej ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu, która sprawuje opiekę nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki do której dziecko uczęszczało, a która jest nieczynna z uwagi na COVID -19. Wnioski można złożyć po zalogowaniu się na ePUAP lub KRUS, albo złożyć w wersji papierowej do specjalnie przygotowanych wrzutni w placówkach, oddziałach KRUS po uprzednim pobraniu wniosku w wersji papierowej ze strony internetowej.

—  20 maja 2022

Relacja z Dnia Ziemi w Naszej Gminie.

23 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi. We wspólnym sprzątaniu uczestniczyło wielu mieszkańców. W ramach podziękowania przygotowaliśmy specjalny klip z tego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia.

—  17 maja 2022

Baranów CUP 2022

W sobotę 14 maja 2022 roku na boisku Orlik w Baranowie, odbył się IX Turniej Piłki Nożnej BARANÓW CUP o Puchar Wójta Gminy Baranów. Turniej organizowany jest na terenie Naszej Gminy i adresowany jest do Stowarzyszeń oraz Klubów Sportowych.

—  13 maja 2022

Darmowe zajęcia sportowo-rekreacyjne

Przedstawiamy nowy Harmonogram zajęć sportowo-rekreacyjnych w gminie Baranów. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.