—  13 maja 2020

Zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego w KRUS do 24 maja 2020 r.

KRUS informuje, że do dnia 24.05.2020 r. został wydłużony okres zasiłku opiekuńczego dla ubezpieczonego rolnika/domownika. Zasiłek opiekuńczy przysługuje od dnia 31.03.2020 r. z tytułu opieki nad dzieckiem w wieku do ukończenia 8 lat, oraz dziecku z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności do ukończenia 18 lat.

Zasiłek przysługuje osobie podlegającej ubezpieczeniu: wypadkowemu, chorobowemu, macierzyńskiemu, osobie podlegającej ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu, która sprawuje opiekę nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki do której dziecko uczęszczało, a która jest nieczynna z uwagi na COVID -19. Wnioski można złożyć po zalogowaniu się na ePUAP lub KRUS, albo złożyć w wersji papierowej do specjalnie przygotowanych wrzutni w placówkach, oddziałach KRUS po uprzednim pobraniu wniosku w wersji papierowej ze strony internetowej.

—  15 stycznia 2021

Szkoły przygotowane na powrót uczniów klas I-III

Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 wrócą do nauki stacjonarnej. Zgodnie z informacją przekazaną od dyrektorów wszystkie baranowskie szkoły dostosowały swoją pracę do wytycznych sanitarnych oraz rozwiązań przygotowanych przez rząd i czekają na przyjęcie uczniów.

—  13 stycznia 2021

Informacja w sprawie szczepień COVID-19

Urząd Gminy w Baranowie informuje, że na terenie Gminy Baranów punkt szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 zlokalizowany jest w NZOZ w Golach.

—  11 stycznia 2021

Baranowski Bon Żłobkowy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie prowadzi nabór wniosków o przyznanie świadczenia pieniężnego na rzecz rodziny pod nazwą „Baranowski Bon Żłobkowy”. Program pilotażowy został wprowadzony na okres 01.01.2021 r.
do 31.12.2021 r.