—  13 maja 2020

Zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego w KRUS do 24 maja 2020 r.

KRUS informuje, że do dnia 24.05.2020 r. został wydłużony okres zasiłku opiekuńczego dla ubezpieczonego rolnika/domownika. Zasiłek opiekuńczy przysługuje od dnia 31.03.2020 r. z tytułu opieki nad dzieckiem w wieku do ukończenia 8 lat, oraz dziecku z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności do ukończenia 18 lat.

Zasiłek przysługuje osobie podlegającej ubezpieczeniu: wypadkowemu, chorobowemu, macierzyńskiemu, osobie podlegającej ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu, która sprawuje opiekę nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki do której dziecko uczęszczało, a która jest nieczynna z uwagi na COVID -19. Wnioski można złożyć po zalogowaniu się na ePUAP lub KRUS, albo złożyć w wersji papierowej do specjalnie przygotowanych wrzutni w placówkach, oddziałach KRUS po uprzednim pobraniu wniosku w wersji papierowej ze strony internetowej.

—  12 kwietnia 2021

ARiMR przypomina – wypalanie traw grozi utratą dopłat

Wiosną rośnie zagrożenie pożarowe związane z wypalaniem traw. Warto przypomnieć, że proceder ten jest niezgodny z prawem i grożą za niego surowe sankcje karne oraz cofnięcie dopłat wypłacanych przez ARiMR.

—  09 kwietnia 2021

Komunikat Rady Gminy do Mieszkańców

Na oficjalny wniosek Rady Gminy zamieszczamy poniższe informacje dla mieszkańców.

—  09 kwietnia 2021

Urząd pozostaje zamknięty

Ze względu na dobro mieszkańców, przeciwdziałając rozprzestrzenianiu się koronawirusa Urząd Gminy w Baranowie zawiadamia, że od dnia 22 marca do 19 kwietnia przechodzi w tryb pracy zamkniętej w związku z czym interesanci nie będą wpuszczani do budynku.