—  25 lutego 2021

Zaproszenie do udziału w szkoleniu MODR

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu pt. „Racjonalne gospodarowanie wodą na terenach rolniczych w dobie zmian klimatycznych. Wizja funkcjonowania Lokalnego Partnerstwa ds. Wody w powiecie grodziskim ”, które odbędzie się w formie on-line 26.02.2021 r. o godz. 9.00.

Szkolenie ma za zadanie zwrócić uwagę lokalnych społeczności związanych z sektorem rolniczym na aktualne problemy z gospodarowaniem wodą i efektywne wykorzystywanie jej zasobów na obszarach wiejskich. Wysoki poziom merytoryczny szkolenia zapewni pracownik naukowy dr hab. Mateusz Grygoruk, prof. SGGW z Katedry Hydrologii, Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

Wydarzenie jest kontynuacją inicjatywy tworzenia Lokalnych Partnerstw ds. Wody (LPW), które w 2021 roku powinny powstać w każdym powiecie województwa mazowieckiego.

Szkolenie jest organizowane w związku z realizacją operacji „Wsparcie dla tworzenia Lokalnych Partnerstw ds. Wody” w ramach Planu Operacyjnej KSOW na lata 2020–2021 w zakresie Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich. By wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz rejestracyjny, zamieszczony na stronie internetowej:

Racjonalne gospodarowanie wodą na terenach rolniczych w dobie zmian … (clickmeeting.com)

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 46 862 00 48 lub 723 430 836

—  12 kwietnia 2021

ARiMR przypomina – wypalanie traw grozi utratą dopłat

Wiosną rośnie zagrożenie pożarowe związane z wypalaniem traw. Warto przypomnieć, że proceder ten jest niezgodny z prawem i grożą za niego surowe sankcje karne oraz cofnięcie dopłat wypłacanych przez ARiMR.

—  09 kwietnia 2021

Komunikat Rady Gminy do Mieszkańców

Na oficjalny wniosek Rady Gminy zamieszczamy poniższe informacje dla mieszkańców.

—  09 kwietnia 2021

Urząd pozostaje zamknięty

Ze względu na dobro mieszkańców, przeciwdziałając rozprzestrzenianiu się koronawirusa Urząd Gminy w Baranowie zawiadamia, że od dnia 22 marca do 19 kwietnia przechodzi w tryb pracy zamkniętej w związku z czym interesanci nie będą wpuszczani do budynku.