—  25 lutego 2021

Zaproszenie do udziału w szkoleniu MODR

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu pt. „Racjonalne gospodarowanie wodą na terenach rolniczych w dobie zmian klimatycznych. Wizja funkcjonowania Lokalnego Partnerstwa ds. Wody w powiecie grodziskim ”, które odbędzie się w formie on-line 26.02.2021 r. o godz. 9.00.

Szkolenie ma za zadanie zwrócić uwagę lokalnych społeczności związanych z sektorem rolniczym na aktualne problemy z gospodarowaniem wodą i efektywne wykorzystywanie jej zasobów na obszarach wiejskich. Wysoki poziom merytoryczny szkolenia zapewni pracownik naukowy dr hab. Mateusz Grygoruk, prof. SGGW z Katedry Hydrologii, Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

Wydarzenie jest kontynuacją inicjatywy tworzenia Lokalnych Partnerstw ds. Wody (LPW), które w 2021 roku powinny powstać w każdym powiecie województwa mazowieckiego.

Szkolenie jest organizowane w związku z realizacją operacji „Wsparcie dla tworzenia Lokalnych Partnerstw ds. Wody” w ramach Planu Operacyjnej KSOW na lata 2020–2021 w zakresie Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich. By wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz rejestracyjny, zamieszczony na stronie internetowej:

Racjonalne gospodarowanie wodą na terenach rolniczych w dobie zmian … (clickmeeting.com)

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 46 862 00 48 lub 723 430 836

—  20 maja 2022

Relacja z Dnia Ziemi w Naszej Gminie.

23 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi. We wspólnym sprzątaniu uczestniczyło wielu mieszkańców. W ramach podziękowania przygotowaliśmy specjalny klip z tego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia.

—  17 maja 2022

Baranów CUP 2022

W sobotę 14 maja 2022 roku na boisku Orlik w Baranowie, odbył się IX Turniej Piłki Nożnej BARANÓW CUP o Puchar Wójta Gminy Baranów. Turniej organizowany jest na terenie Naszej Gminy i adresowany jest do Stowarzyszeń oraz Klubów Sportowych.

—  13 maja 2022

Darmowe zajęcia sportowo-rekreacyjne

Przedstawiamy nowy Harmonogram zajęć sportowo-rekreacyjnych w gminie Baranów. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.