A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  22 kwietnia 2022

Zaczynamy obchody Dnia Ziemi

22 kwietnia, czyli Dzień Ziemi młodzież ze szkół gminnych rozpoczęła od lekcji sadzenia drzew. Sama teoria bez praktyki nic nie znaczy i można było spróbować własnych sił w tej czynności.

Szkoły otrzymały sadzonki Buków i Grabów od Nadleśnictwa Radziwiłłów. Przeprowadzono z młodzieżą lekcje, na której dowiedziała się jak poprawnie sadzić drzewa oraz jakie to przynosi korzyści dla środowiska. Tak przygotowani mogli wiedzę zastosować w praktyce, sadząc wcześniej przygotowane drzewka. Otoczone odpowiednią, troskliwą opieką wyrosną – sadzonki na piękne silne drzewa – młodzież na wspaniałych i mądrych ludzi.

Odpowiedzialność prowadzenia zajęć wziął na siebie Pan Radosław Plewa z Instytutu Badawczego Leśnictwa za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Przeczytaj także

—  27 listopada 2022

Posiedzenie Rady Gminy

Zawiadamiamy o zbliżającym się terminie Sesji Rady Gminy Baranów.

—  19 listopada 2022

,,Pracuj bezpiecznie” Szkolenie dla rolników

Placówka Terenowa KRUS w Żyrardowie zaprasza wszystkich rolników domowników oraz sołtysów z gmin powiatu żyrardowskiego i grodziskiego do udziału w szkoleniu z wiedzy BHP podczas pracy rolniczej pod nazwą ,,Pracuj bezpiecznie” Szkolenie w dniu 23 listopada 2022 godz. 10:00 Sala konferencyjna PT KRUS w Żyrardowie ul. Okrzei 58. Na zakończenie szkolenia Konkurs testowy z atrakcyjnymi […]

—  18 listopada 2022

X Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Baranów

Zapraszamy kibiców piłki nożnej 20 listopada od godziny 9:20 na boisko ORLIK przy szkole w Baranowie.