A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  22 kwietnia 2022

Zaczynamy obchody Dnia Ziemi

22 kwietnia, czyli Dzień Ziemi młodzież ze szkół gminnych rozpoczęła od lekcji sadzenia drzew. Sama teoria bez praktyki nic nie znaczy i można było spróbować własnych sił w tej czynności.

Szkoły otrzymały sadzonki Buków i Grabów od Nadleśnictwa Radziwiłłów. Przeprowadzono z młodzieżą lekcje, na której dowiedziała się jak poprawnie sadzić drzewa oraz jakie to przynosi korzyści dla środowiska. Tak przygotowani mogli wiedzę zastosować w praktyce, sadząc wcześniej przygotowane drzewka. Otoczone odpowiednią, troskliwą opieką wyrosną – sadzonki na piękne silne drzewa – młodzież na wspaniałych i mądrych ludzi.

Odpowiedzialność prowadzenia zajęć wziął na siebie Pan Radosław Plewa z Instytutu Badawczego Leśnictwa za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Przeczytaj także

—  17 maja 2024

Apel Wójta Gminy Baranów

Szanowni Mieszkańcy
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz całkowitym brakiem opadów atmosferycznych apeluję o powstrzymanie się od napełniania basenów i oczek wodnych, mycia pojazdów, podlewania i zraszania trawników. Sytuacja w której się znajdujemy, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego podejścia do zasobów wodnych, aby zapewnić ich dostępność dla każdego z nas. Nadmierne zużycie wody powoduje spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, a także może doprowadzić do wystąpienia przerwy w jej dostawie.

—  13 maja 2024

Baranów CUP

Wójt Gminy Baranów zaprasza na BARANÓW CUP, 18 maja 2024 r. pierwszy gwizdek o godz. 9:30

—  13 maja 2024

Gminny Dzień Strażaka w Baranowie

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.