A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  22 kwietnia 2022

Zaczynamy obchody Dnia Ziemi

22 kwietnia, czyli Dzień Ziemi młodzież ze szkół gminnych rozpoczęła od lekcji sadzenia drzew. Sama teoria bez praktyki nic nie znaczy i można było spróbować własnych sił w tej czynności.

Szkoły otrzymały sadzonki Buków i Grabów od Nadleśnictwa Radziwiłłów. Przeprowadzono z młodzieżą lekcje, na której dowiedziała się jak poprawnie sadzić drzewa oraz jakie to przynosi korzyści dla środowiska. Tak przygotowani mogli wiedzę zastosować w praktyce, sadząc wcześniej przygotowane drzewka. Otoczone odpowiednią, troskliwą opieką wyrosną – sadzonki na piękne silne drzewa – młodzież na wspaniałych i mądrych ludzi.

Odpowiedzialność prowadzenia zajęć wziął na siebie Pan Radosław Plewa z Instytutu Badawczego Leśnictwa za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Przeczytaj także

—  01 czerwca 2023

Szczepienia przeciw HPV

Informujemy, że przychodnia NZOZ w Golach będzie prowadziła bezpłatne szczepienia przeciw HPV dla dziewczynek i chłopców urodzonych w latach 2010 i 2011. W tej sprawie proszę kontaktować się z NZOZ w Golach nr tel. 46 856 07 26

—  30 maja 2023

Posiedzenie Rady Gminy

Zawiadamiamy o zbliżającym się terminie Sesji Rady Gminy Baranów.

—  30 maja 2023

Demontaż rogatek – Boża Wola

Informujemy o demontażu rogatek na przejeździe kolejowym w Bożej Woli. W ramach prowadzonych prac dotyczących naprawy systemu kierowania ruchem wraz z warstwą nadrzędną na obszarze LCS Błonie, prosimy o szczególną uwagę mieszkańców, aby zwrócili uwagę na nowe oznakowanie i zachowanie szczególnej ostrożności w obrębie przyjazdu kolejowego. Z otrzymanych informacji z PKP wynika, że prace mogą […]