—  10 marca 2020

Za nami Gminny Dzień Kobiet

6 marca 2020 roku w siedzibie Szkoły Podstawowej w Baranowie odbył się Gminny Dzień Kobiet, którego organizatorem była Dyrektor Szkoły Podstawowej w Baranowie oraz Wójt Gminy Baranów.

Każdy kto pojawił się tego dnia w budynku Szkoły Podstawowej w Baranowie już na samym początku był serdecznie witany i zapraszany do wzięcia udziału w drobnych loteriach organizowanych przez Urząd Gminy w Baranowie, następnie przechodząc na salę główną można było zapoznać się z dostępnymi stanowiskami, na których Panie mogły zbadać swoją skórę, obejrzeć pokaz makijażu czy wieczorowego upięcia włosów. Na samej scenie już występowała wspaniała młodzież z Koła Teatralnego, która zaprezentowała spektakl pt. Być Kobietą. Goście mogli przenieść się w przeszłość i z rozbawieniem na twarzy zatracić się w tym spektaklu.

Ostatnim punktem programu był występ kabaretu EWG z Doruchowa.

Na wszystkie Panie czekał słodki poczęstunek oraz kwiaty – czerwone tulipany.

Serdeczne podziękowania należą się uczniom Szkoły Podstawowej w Baranowie, kadrze nauczycielskiej i pracownikom szkoły, Strażakom z OSP Boża Wola oraz Osiny, Gminnemu Komendantowi Andrzejowi Oklesińskiemu oraz organizatorom: Anecie Krasińskiej oraz Waldemarowi Brzywczy.

Dziękujemy wszystkim za udział – zapraszamy za rok!

—  25 maja 2022

Ostatni miesiąc na złożenie deklaracji źródeł ciepła! Uniknij wysokiej kary!

Do końca czerwca można składać deklarację Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw.
Ewidencję prowadzi oraz jest jej administratorem minister właściwy do spraw budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.
Obowiązek złożenia deklaracji ciąży na właścicielach lub zarządcach wszystkich budynków – mieszkalnych i niemieszkalnych, w tym jednorodzinnych, wielorodzinnych czy handlowo-usługowych.

—  24 czerwca 2022

DOBROWOLNE KONSULTACJE SPOŁECZNE W SPRAWIE CPK 15-30.06.2022

Szanowni Mieszkańcy,

Spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła dobrowolne konsultacje społeczne w ramach prac nad przygotowaniem raportu oddziaływania na środowisko do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia pn. Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego wraz z urządzeniami i obiektami niezbędnymi do jego funkcjonowania. Konsultacje odbywają się w dniach 15-30 czerwca 2022 r. i skierowane są przede wszystkim do mieszkańców Zachodniego Mazowsza.

—  24 czerwca 2022

Wakacje czas zacząć!!

To już ten dzień!! Rozpoczęły się Wakacje!! Można opuścić szkolne mury i na chwilę o nich zapomnieć. Wszystkim uczniom życzymy więc udanych wakacji. Wielu wspaniałych przygód, nowych fantastycznych znajomości i świetnej pogody! Bawcie się dobrze!

—  14 czerwca 2022

X Rodzinny Zlot Rowerowy Osiny 2022

‼️Zapraszamy na X Rodzinny Zlot Rowerowy Osiny 2022‼️
Zlot odbędzie się 19 czerwca zapisy od godziny 13:00 i start o godzinie 14:00 z 3 miejsc:
➖ Baranów, start i zapisy plac Kościelny w Baranowie
➖ Kaski, start i zapisy plac Kościelny w Kaskach