—  10 marca 2020

Za nami Gminny Dzień Kobiet

6 marca 2020 roku w siedzibie Szkoły Podstawowej w Baranowie odbył się Gminny Dzień Kobiet, którego organizatorem była Dyrektor Szkoły Podstawowej w Baranowie oraz Wójt Gminy Baranów.

Każdy kto pojawił się tego dnia w budynku Szkoły Podstawowej w Baranowie już na samym początku był serdecznie witany i zapraszany do wzięcia udziału w drobnych loteriach organizowanych przez Urząd Gminy w Baranowie, następnie przechodząc na salę główną można było zapoznać się z dostępnymi stanowiskami, na których Panie mogły zbadać swoją skórę, obejrzeć pokaz makijażu czy wieczorowego upięcia włosów. Na samej scenie już występowała wspaniała młodzież z Koła Teatralnego, która zaprezentowała spektakl pt. Być Kobietą. Goście mogli przenieść się w przeszłość i z rozbawieniem na twarzy zatracić się w tym spektaklu.

Ostatnim punktem programu był występ kabaretu EWG z Doruchowa.

Na wszystkie Panie czekał słodki poczęstunek oraz kwiaty – czerwone tulipany.

Serdeczne podziękowania należą się uczniom Szkoły Podstawowej w Baranowie, kadrze nauczycielskiej i pracownikom szkoły, Strażakom z OSP Boża Wola oraz Osiny, Gminnemu Komendantowi Andrzejowi Oklesińskiemu oraz organizatorom: Anecie Krasińskiej oraz Waldemarowi Brzywczy.

Dziękujemy wszystkim za udział – zapraszamy za rok!

—  15 stycznia 2021

Szkoły przygotowane na powrót uczniów klas I-III

Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 wrócą do nauki stacjonarnej. Zgodnie z informacją przekazaną od dyrektorów wszystkie baranowskie szkoły dostosowały swoją pracę do wytycznych sanitarnych oraz rozwiązań przygotowanych przez rząd i czekają na przyjęcie uczniów.

—  13 stycznia 2021

Informacja w sprawie szczepień COVID-19

Urząd Gminy w Baranowie informuje, że na terenie Gminy Baranów punkt szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 zlokalizowany jest w NZOZ w Golach.

—  11 stycznia 2021

Baranowski Bon Żłobkowy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie prowadzi nabór wniosków o przyznanie świadczenia pieniężnego na rzecz rodziny pod nazwą „Baranowski Bon Żłobkowy”. Program pilotażowy został wprowadzony na okres 01.01.2021 r.
do 31.12.2021 r.