—  10 marca 2020

Za nami Gminny Dzień Kobiet

6 marca 2020 roku w siedzibie Szkoły Podstawowej w Baranowie odbył się Gminny Dzień Kobiet, którego organizatorem była Dyrektor Szkoły Podstawowej w Baranowie oraz Wójt Gminy Baranów.

Każdy kto pojawił się tego dnia w budynku Szkoły Podstawowej w Baranowie już na samym początku był serdecznie witany i zapraszany do wzięcia udziału w drobnych loteriach organizowanych przez Urząd Gminy w Baranowie, następnie przechodząc na salę główną można było zapoznać się z dostępnymi stanowiskami, na których Panie mogły zbadać swoją skórę, obejrzeć pokaz makijażu czy wieczorowego upięcia włosów. Na samej scenie już występowała wspaniała młodzież z Koła Teatralnego, która zaprezentowała spektakl pt. Być Kobietą. Goście mogli przenieść się w przeszłość i z rozbawieniem na twarzy zatracić się w tym spektaklu.

Ostatnim punktem programu był występ kabaretu EWG z Doruchowa.

Na wszystkie Panie czekał słodki poczęstunek oraz kwiaty – czerwone tulipany.

Serdeczne podziękowania należą się uczniom Szkoły Podstawowej w Baranowie, kadrze nauczycielskiej i pracownikom szkoły, Strażakom z OSP Boża Wola oraz Osiny, Gminnemu Komendantowi Andrzejowi Oklesińskiemu oraz organizatorom: Anecie Krasińskiej oraz Waldemarowi Brzywczy.

Dziękujemy wszystkim za udział – zapraszamy za rok!

—  16 kwietnia 2021

Konkurs Plastyczny „Moja Baranowska Ziemia”

Wójt Gminy Baranów zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Baranów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym z okazji Światowego Dnia Ziemi.
Prace konkursowe powinny przedstawiać to jak dbamy LUB możemy zadbać o środowisko naturalne w naszej gminie.

—  16 kwietnia 2021

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.

—  14 kwietnia 2021

Utylizacja wyrobów zawierających azbest dla mieszkańców Gminy Baranów.

Wzorem ubiegłego roku mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, Gmina Baranów w roku 2021 wystąpi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji polegającej na utylizacji wyrobów zawierających azbest.