—  15 kwietnia 2021

Z matematyką za pan brat

Dzięki Fundacji mBanku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II biorą udział w dodatkowych zajęciach pod hasłem „Matematyczne rozgrywki”. Projekt skierowany jest do uczniów starszych klas, którzy bawiąc się, grając w gry i tworząc plakaty oraz wykorzystując różne zadania zamieszczone na platformach edukacyjnych, poznają zagadnienia matematyczne i dostrzegają, jak ważna jest nauka.

Projekt rozpoczął się na początku września 2020 roku, ale przez pandemię został przerwany i wznowiony w marcu, dzięki czemu uczniowie mogą dalej wykonywać wszystkie zadania, które zostały dla nich przygotowane przez prowadzącą zajęcia Panią Bożenę Ciężką.

Zajęcia ze względu na swą nietypową formę wzbudzają mnóstwo emocji wśród rywalizujących ze sobą uczestników.

Aneta Krasińska
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Jana Pawła II w Baranowie

—  17 maja 2024

Apel Wójta Gminy Baranów

Szanowni Mieszkańcy
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz całkowitym brakiem opadów atmosferycznych apeluję o powstrzymanie się od napełniania basenów i oczek wodnych, mycia pojazdów, podlewania i zraszania trawników. Sytuacja w której się znajdujemy, wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego podejścia do zasobów wodnych, aby zapewnić ich dostępność dla każdego z nas. Nadmierne zużycie wody powoduje spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, a także może doprowadzić do wystąpienia przerwy w jej dostawie.

—  13 maja 2024

Baranów CUP

Wójt Gminy Baranów zaprasza na BARANÓW CUP, 18 maja 2024 r. pierwszy gwizdek o godz. 9:30

—  13 maja 2024

Gminny Dzień Strażaka w Baranowie

W minioną niedzielę 12 maja 2024 r. mieszkańcy Gminy Baranów mieli okazję uczcić bohaterów naszej społeczności podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka.