A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  10 listopada 2022

Wnioski na węgiel w preferencyjnych cenach

Szanowni Państwo, Wójt Gminy Baranów informuje, że zainteresowani zakupem węgla w pierwszej transzy  (do 31 grudnia 2022 r.), którzy są uprawnieni do dodatku węglowego, mogą już składać wnioski. Wnioski należy składać do dnia 12.12.2022 r. w Urzędzie Gminy w Baranowie lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej  w rozumieniu art. 2 pkt. 5 ustawy z dnia […]

Szanowni Państwo,

Wójt Gminy Baranów informuje, że zainteresowani zakupem węgla w pierwszej transzy

 (do 31 grudnia 2022 r.), którzy są uprawnieni do dodatku węglowego, mogą już składać wnioski.

Wnioski należy składać do dnia 12.12.2022 r. w Urzędzie Gminy w Baranowie lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej  w rozumieniu art. 2 pkt. 5 ustawy z dnia 18 lipca 2022 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2020  r. poz. 344)

Wnioski do pobrania na stronie www.gmina-baranow.pl lub w Urzędzie Gminy w Baranowie.

Wniosek na dany okres można złożyć tylko raz – prosimy o przemyślane zamówienia.

Prosimy o składanie wniosków przez osoby, które otrzymały wypłatę dodatku węglowego i dołączanie informacji o przyznaniu dodatku, jeśli osoba jest w jej posiadaniu (otrzymała ją mailem lub odebrała w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Baranowie) – ułatwi to weryfikację wniosków o zakup węgla).

Cena 1 tony węgla to 2000 zł.

  • Węgiel będzie dostępny luzem.
  • Cena nie zawiera transportu ze składu do gospodarstwa domowego oraz workowania.
  • Kwestie ceny ewentualnej dostawy węgla do mieszkańca i pakowania należy ustalać z właścicielem składu.

Wnioski będą rozpatrywane według kolejności daty wpływu.

W obecnej chwili czekamy na szczegóły dotyczące umowy i możliwych zasad działania w zakresie dystrybucji.

Gmina nie ma wpływu na to, kiedy otrzyma odpowiedzi od przedstawiciela podmiotu wprowadzającego, z którym będzie podpisana umowa. Zasady działania oraz to, który podmiot będzie z nami współpracował jest odgórnie ustalone, według zaleceń Ministerstwa Aktywów Państwowych, Gmina ma oczekiwać na kontakt od tego podmiotu.

Po podpisaniu umów, poinformujemy Państwa o szczegółach procedowania zakupu węgla przez mieszkańców.

Bieżąca dostępność paliwa na składzie jest uzależniona od dostępności paliwa stałego u podmiotu wprowadzającego.

Wójt Gminy Baranów oświadcza, że nie ma wpływu na jakość węgla od dostawcy.

Węgiel będzie wydawany po dokonaniu przedpłaty przez wnioskodawcę (wg wytycznych w odpowiedzi na wniosek).

 Mamy świadomość rozpoczęcia sezonu grzewczego oraz wielu pytań z Państwa strony. Dokładamy wszelkich starań, by proces przebiegał możliwe jak najszybciej. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Chęć zakupu węgla w okresie od 1 stycznia 2023 do 15 kwietnia 2023.r wymaga ponownego złożenia wniosku. Poinformujemy Państwa o możliwości składania wniosków na ten okres.

Przeczytaj także

—  07 czerwca 2023

Wiwat Rodzina! 4 czerwca 2023 r. Piknik Rodzinny

W ramach obchodów 100-lecia powstania Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie, organizatorzy zaplanowali uroczyste obchody na dwa dni. W sobotę 03 czerwca, odbyła się część oficjalna, pełna wzruszeń i wspomnień, której organizatorem była Dyrekcja  placówki oświatowej w Baranowie wraz gronem pedagogicznym, pracownikami oraz radą rodziców. Natomiast w niedziele 4 czerwca, z inicjatywy  Wójta […]

—  07 czerwca 2023

Wakacje z animatorem w Gminie Baranów

Wójt Gminy zaprasza na wakacje z animatorem w Gminie Baranów.