—  22 maja 2020

Wizyta przedstawiciela Samorządu Wojewódzkiego w Baranowie

W dniu 21 maja Wójt Gminy Waldemar Brzywczy gościł Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Pana Marcina Podsędka.

W czasie spotkania poza tematem pandemii poruszono takie tematy jak: budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, aktualne inicjatywy Wójta podejmowane na rzecz gminy Baranów i jej mieszkańców, w tym wnioski na kwotę około miliona złotych dotyczących dofinansowania obiektów sportowych w Cegłowie oraz terenów zielonych przeznaczonych na rekreację i wypoczynek. Złożony został również wniosek na przebudowę drogi w Basinie. Wójt zaprosił przedstawiciela urzędu Marszałkowskiego na wizję lokalną, by móc wskazać zasadność inwestycji. Zaangażowanie wójta oraz merytorycznych pracowników urzędu w staraniach o pozyskanie dofinansowania do planowanych inwestycji zostało pozytywnie ocenione przez Pana Marcina Podsędka, który jednocześnie zapewnił o swoim osobistym zainteresowaniu losem złożonych przez gminę wniosków.

—  15 stycznia 2021

Szkoły przygotowane na powrót uczniów klas I-III

Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 wrócą do nauki stacjonarnej. Zgodnie z informacją przekazaną od dyrektorów wszystkie baranowskie szkoły dostosowały swoją pracę do wytycznych sanitarnych oraz rozwiązań przygotowanych przez rząd i czekają na przyjęcie uczniów.

—  13 stycznia 2021

Informacja w sprawie szczepień COVID-19

Urząd Gminy w Baranowie informuje, że na terenie Gminy Baranów punkt szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 zlokalizowany jest w NZOZ w Golach.

—  11 stycznia 2021

Baranowski Bon Żłobkowy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie prowadzi nabór wniosków o przyznanie świadczenia pieniężnego na rzecz rodziny pod nazwą „Baranowski Bon Żłobkowy”. Program pilotażowy został wprowadzony na okres 01.01.2021 r.
do 31.12.2021 r.