—  22 maja 2020

Wizyta przedstawiciela Samorządu Wojewódzkiego w Baranowie

W dniu 21 maja Wójt Gminy Waldemar Brzywczy gościł Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Pana Marcina Podsędka.

W czasie spotkania poza tematem pandemii poruszono takie tematy jak: budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, aktualne inicjatywy Wójta podejmowane na rzecz gminy Baranów i jej mieszkańców, w tym wnioski na kwotę około miliona złotych dotyczących dofinansowania obiektów sportowych w Cegłowie oraz terenów zielonych przeznaczonych na rekreację i wypoczynek. Złożony został również wniosek na przebudowę drogi w Basinie. Wójt zaprosił przedstawiciela urzędu Marszałkowskiego na wizję lokalną, by móc wskazać zasadność inwestycji. Zaangażowanie wójta oraz merytorycznych pracowników urzędu w staraniach o pozyskanie dofinansowania do planowanych inwestycji zostało pozytywnie ocenione przez Pana Marcina Podsędka, który jednocześnie zapewnił o swoim osobistym zainteresowaniu losem złożonych przez gminę wniosków.

—  01 marca 2024

Wójt Gminy Baranów zaprasza Mieszkańców do skorzystania z akcji darmowego szczepienia psów i kotów przeciwko wściekliźnie oraz znakowania zwierząt!

Zachęcamy do skorzystania z darmowego szczepienia i znakowania zwierzęcia!
Zabieg czipowania trwa kilka sekund i jest bezbolesny dla zwierzaka.

—  01 marca 2024

Gabaryty – Odbiór odpadów

Wiosnę czuć za oknem, to dobry czas na przygotowanie wiosennych porządków.

—  29 lutego 2024

Czyszczenie budek lęgowych dla ptaków!

W zeszłym roku podczas gminnych obchodów Dnia Ziemi w kwietniu powstało 11 budek dla ptaków, które Mieszkańcy mogli zbudować pod czujnym okiem specjalisty i miłośnika ptaków Pana Jerzego Sikorskiego.