—  22 maja 2020

Wizyta przedstawiciela Samorządu Wojewódzkiego w Baranowie

W dniu 21 maja Wójt Gminy Waldemar Brzywczy gościł Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Pana Marcina Podsędka.

W czasie spotkania poza tematem pandemii poruszono takie tematy jak: budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, aktualne inicjatywy Wójta podejmowane na rzecz gminy Baranów i jej mieszkańców, w tym wnioski na kwotę około miliona złotych dotyczących dofinansowania obiektów sportowych w Cegłowie oraz terenów zielonych przeznaczonych na rekreację i wypoczynek. Złożony został również wniosek na przebudowę drogi w Basinie. Wójt zaprosił przedstawiciela urzędu Marszałkowskiego na wizję lokalną, by móc wskazać zasadność inwestycji. Zaangażowanie wójta oraz merytorycznych pracowników urzędu w staraniach o pozyskanie dofinansowania do planowanych inwestycji zostało pozytywnie ocenione przez Pana Marcina Podsędka, który jednocześnie zapewnił o swoim osobistym zainteresowaniu losem złożonych przez gminę wniosków.

—  12 kwietnia 2021

ARiMR przypomina – wypalanie traw grozi utratą dopłat

Wiosną rośnie zagrożenie pożarowe związane z wypalaniem traw. Warto przypomnieć, że proceder ten jest niezgodny z prawem i grożą za niego surowe sankcje karne oraz cofnięcie dopłat wypłacanych przez ARiMR.

—  09 kwietnia 2021

Komunikat Rady Gminy do Mieszkańców

Na oficjalny wniosek Rady Gminy zamieszczamy poniższe informacje dla mieszkańców.

—  09 kwietnia 2021

Urząd pozostaje zamknięty

Ze względu na dobro mieszkańców, przeciwdziałając rozprzestrzenianiu się koronawirusa Urząd Gminy w Baranowie zawiadamia, że od dnia 22 marca do 19 kwietnia przechodzi w tryb pracy zamkniętej w związku z czym interesanci nie będą wpuszczani do budynku.