—  22 maja 2020

Wizyta przedstawiciela Samorządu Wojewódzkiego w Baranowie

W dniu 21 maja Wójt Gminy Waldemar Brzywczy gościł Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Pana Marcina Podsędka.

W czasie spotkania poza tematem pandemii poruszono takie tematy jak: budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, aktualne inicjatywy Wójta podejmowane na rzecz gminy Baranów i jej mieszkańców, w tym wnioski na kwotę około miliona złotych dotyczących dofinansowania obiektów sportowych w Cegłowie oraz terenów zielonych przeznaczonych na rekreację i wypoczynek. Złożony został również wniosek na przebudowę drogi w Basinie. Wójt zaprosił przedstawiciela urzędu Marszałkowskiego na wizję lokalną, by móc wskazać zasadność inwestycji. Zaangażowanie wójta oraz merytorycznych pracowników urzędu w staraniach o pozyskanie dofinansowania do planowanych inwestycji zostało pozytywnie ocenione przez Pana Marcina Podsędka, który jednocześnie zapewnił o swoim osobistym zainteresowaniu losem złożonych przez gminę wniosków.

—  26 maja 2020

Nawet 100 tys. euro co roku dla nowych grup producentów

Od 19 czerwca do 17 sierpnia 2020 r. ARiMR będzie przyjmowała wnioski o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”. To już siódmy nabór tego typu w ramach
PROW 2014-2020.

—  25 maja 2020

Głosuj codziennie na Podwórko NIVEA !

Podwórko Talentów NIVEA rusza po raz kolejny. Jest to wyjątkowa akcja, dzięki której Cegłów w naszej gminie może zyskać niezwykły plac zabaw. Cała procedura jest niezwykle prosta, a dodatkowo nasz głos liczy się wielokrotnie, ponieważ w tej akcji najważniejsza jest determinacja w osiągnięciu celu.

—  25 maja 2020

Życzenia z okazji 25-lecie Święceń Kapłańskich

25 maja 2020 r. ksiądz proboszcz parafii w Baranowie, Roman Wawrzyniak obchodzi jubileusz 25-lecia kapłaństwa.