A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  07 czerwca 2023

Wiwat Rodzina! 4 czerwca 2023 r. Piknik Rodzinny

W ramach obchodów 100-lecia powstania Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie, organizatorzy zaplanowali uroczyste obchody na dwa dni. W sobotę 3 czerwca, odbyła się część oficjalna, pełna wzruszeń i wspomnień, której organizatorem był dyrektor szkoły w Baranowie Pan Piotr Piórkowski wraz gronem pedagogicznym, pracownikami oraz radą rodziców. Natomiast w niedziele 4 czerwca, z […]

W ramach obchodów 100-lecia powstania Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie, organizatorzy zaplanowali uroczyste obchody na dwa dni. W sobotę 3 czerwca, odbyła się część oficjalna, pełna wzruszeń i wspomnień, której organizatorem był dyrektor szkoły w Baranowie Pan Piotr Piórkowski wraz gronem pedagogicznym, pracownikami oraz radą rodziców.

Natomiast w niedziele 4 czerwca, z inicjatywy  Wójta gminy Pani Agaty Trzop – Szczypiorskiej, odbył się piknik rodzinny  na boiskach i placach szkoły. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla naszych dzieci i ich rodziców.

Nauczyciele wszystkich placówek oświatowych działających na terenie naszej gminy, Młodzieżowej Rady Gminy oraz Klubu Sportowego Orion przygotowali szeroki i urozmaicony wachlarz zajęć  sportowych, manualnych, plastycznych, tanecznych i sprawnościowych. Ponadto na scenie odbywały się występy dzieci w ramach programu mikrofon dla wszystkich.

Każde dziecko miało szeroki wybór zajęć, a stoiska były wręcz oblegane przez naszych milusińskich. Ogromną atrakcją był pokaz zapaśników z Mazowsza Teresin na czele z uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich z Tokio, Kamilem Rybickim oraz pokaz wysokich umiejętności akrobatycznych uczennicy szkoły podstawowej w Baranowie Kingi  Latosińskiej, która na co dzień uprawia gimnastykę artystyczną. Była to fantastyczna promocja zapasów na terenie naszej gminy. Nadmienić należy również, że zaproszenie wystosował Szymon Piątkowski, który  prowadzi zajęcia w ramach klubu zapaśniczego „Siła” działającego na terenie naszej gminy. Odbyły się również ciekawe mecze w piłkę nożną oraz piłkę siatkową  gdzie członkowie Młodzieżowej Rady Gminy walczyli z naszymi Radnymi, a rodzice z uczniami i uczennicami. Wyniki tych spotkań nie miały znaczenia, liczyła się tylko dobra zabawa.

Odbyły się również wyścigi na piłkach i hulajnogach w drużynach mieszanych. Przez cały czas trwania pikniku dzieci nieodpłatnie korzystały  z placu zabaw oraz mogły zasiąść za sterami wiatrakowca oraz samochodów gaśniczych i ratunkowych udostępnionych  przez druhów z OSP Baranów.

Organizatorzy, Rada Rodziców  oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Baranowa zadbali o to aby nikt głodny z pikniku nie wyszedł. Była lemoniada, ciasta, wata cukrowa, dania z grilla, zapiekanki, lody i inne smakołyki. 

Frekwencja na pikniku była duża, ale najważniejszy był uśmiech i radość naszych dzieci. Dopisała nam również piękna, słoneczna pogoda.

Wszystkie dzieci które brały udział w przygotowanych konkursach, otrzymały nagrody które wręczała  Pani Agata Trzop-Szczypiorska Wójt naszej Gminy wraz z Radnymi oraz Organizatorami obchodów 100-lecia.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu tego pięknej imprezy, w szczególności zaś: Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Baranowie wraz z pracownikami i Radą Rodziców, Ochotniczej Straży Pożarnej z Baranowa, Dyrekcji Szkół, Przedszkola z naszej gminy wraz z nauczycielami pracującymi na pikniku, Gminnemu Klubowi Sportowemu Orion, Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Siła, Młodzieżowej Radzie Gminy, Kole Gospodyń Wiejskich w Baranowie, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Baranowie pracownikom Zakładu Usług Komunalnych, wszystkim darczyńcom i sponsorom.

Foto-relacja Aleksandra Florczak.

                                                                 Inspektor d/s. sportu ,kultury, turystyki i rekreacji

                                                                     mgr Robert  Błaszczyk  

Przeczytaj także

—  16 kwietnia 2024

„Moje serce to jest muzyk…”

Szkoła Muzyczna w Kaskach. PSM I i II st. w Żyrardowie – Filia w Kaskach zaprasza na rekrutację!
Nie zwlekaj! To jest Twój czas, aby rozpocząć swoją muzyczną przygodę. Dołącz do szkoły muzycznej i odkryj swoje prawdziwe talenty muzyczne.
Zapisy do 30.04.2024 r.

—  16 kwietnia 2024

Konkurs Działaj Lokalnie

Stowarzyszenie Europa i My po raz 19 zaprasza do udziału w konkursie Działaj Lokalnie. Pula środków na dotacje wynosi 55 000zł. Każda organizacja pozarządowa oraz grupa nieformalna może aplikować o grant w wysokości do 6000 zł. Wnioski można składać do 13 maja 2024.