A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  07 czerwca 2023

Wiwat Rodzina! 4 czerwca 2023 r. Piknik Rodzinny

W ramach obchodów 100-lecia powstania Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie, organizatorzy zaplanowali uroczyste obchody na dwa dni. W sobotę 3 czerwca, odbyła się część oficjalna, pełna wzruszeń i wspomnień, której organizatorem był dyrektor szkoły w Baranowie Pan Piotr Piórkowski wraz gronem pedagogicznym, pracownikami oraz radą rodziców. Natomiast w niedziele 4 czerwca, z […]

W ramach obchodów 100-lecia powstania Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie, organizatorzy zaplanowali uroczyste obchody na dwa dni. W sobotę 3 czerwca, odbyła się część oficjalna, pełna wzruszeń i wspomnień, której organizatorem był dyrektor szkoły w Baranowie Pan Piotr Piórkowski wraz gronem pedagogicznym, pracownikami oraz radą rodziców.

Natomiast w niedziele 4 czerwca, z inicjatywy  Wójta gminy Pani Agaty Trzop – Szczypiorskiej, odbył się piknik rodzinny  na boiskach i placach szkoły. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla naszych dzieci i ich rodziców.

Nauczyciele wszystkich placówek oświatowych działających na terenie naszej gminy, Młodzieżowej Rady Gminy oraz Klubu Sportowego Orion przygotowali szeroki i urozmaicony wachlarz zajęć  sportowych, manualnych, plastycznych, tanecznych i sprawnościowych. Ponadto na scenie odbywały się występy dzieci w ramach programu mikrofon dla wszystkich.

Każde dziecko miało szeroki wybór zajęć, a stoiska były wręcz oblegane przez naszych milusińskich. Ogromną atrakcją był pokaz zapaśników z Mazowsza Teresin na czele z uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich z Tokio, Kamilem Rybickim oraz pokaz wysokich umiejętności akrobatycznych uczennicy szkoły podstawowej w Baranowie Kingi  Latosińskiej, która na co dzień uprawia gimnastykę artystyczną. Była to fantastyczna promocja zapasów na terenie naszej gminy. Nadmienić należy również, że zaproszenie wystosował Szymon Piątkowski, który  prowadzi zajęcia w ramach klubu zapaśniczego „Siła” działającego na terenie naszej gminy. Odbyły się również ciekawe mecze w piłkę nożną oraz piłkę siatkową  gdzie członkowie Młodzieżowej Rady Gminy walczyli z naszymi Radnymi, a rodzice z uczniami i uczennicami. Wyniki tych spotkań nie miały znaczenia, liczyła się tylko dobra zabawa.

Odbyły się również wyścigi na piłkach i hulajnogach w drużynach mieszanych. Przez cały czas trwania pikniku dzieci nieodpłatnie korzystały  z placu zabaw oraz mogły zasiąść za sterami wiatrakowca oraz samochodów gaśniczych i ratunkowych udostępnionych  przez druhów z OSP Baranów.

Organizatorzy, Rada Rodziców  oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Baranowa zadbali o to aby nikt głodny z pikniku nie wyszedł. Była lemoniada, ciasta, wata cukrowa, dania z grilla, zapiekanki, lody i inne smakołyki. 

Frekwencja na pikniku była duża, ale najważniejszy był uśmiech i radość naszych dzieci. Dopisała nam również piękna, słoneczna pogoda.

Wszystkie dzieci które brały udział w przygotowanych konkursach, otrzymały nagrody które wręczała  Pani Agata Trzop-Szczypiorska Wójt naszej Gminy wraz z Radnymi oraz Organizatorami obchodów 100-lecia.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu tego pięknej imprezy, w szczególności zaś: Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Baranowie wraz z pracownikami i Radą Rodziców, Ochotniczej Straży Pożarnej z Baranowa, Dyrekcji Szkół, Przedszkola z naszej gminy wraz z nauczycielami pracującymi na pikniku, Gminnemu Klubowi Sportowemu Orion, Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Siła, Młodzieżowej Radzie Gminy, Kole Gospodyń Wiejskich w Baranowie, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Baranowie pracownikom Zakładu Usług Komunalnych, wszystkim darczyńcom i sponsorom.

Foto-relacja Aleksandra Florczak.

                                                                 Inspektor d/s. sportu ,kultury, turystyki i rekreacji

                                                                     mgr Robert  Błaszczyk  

Przeczytaj także

—  18 lipca 2024

Warsztaty w ramach projektu „Aktywni mieszkańcy, silne organizacje – szansą lepszej przyszłości na Ziemi Chełmońskiego”

Jeśli jesteś przedstawicielem organizacji pozarządowej, członkiem nieformalnej grupy, aktywnym mieszkańcem zainteresowanym podejmowaniem aktywności obywatelskiej z obszaru gmin: Radziejowice, Jaktorów, Żabia Wola, Grodzisk Mazowiecki, Baranów, Sochaczew, Teresin, Rybno, Nowa Sucha, Mszczonów – mamy ofertę dla Ciebie. W ramach projektu możesz skorzystać działań edukacyjnych w postaci: ü  zagadnienia związane z rozwojem osobistym liderek i liderów, ü  przygotowanie wniosku o […]

—  18 lipca 2024

Zajęcia Sportowe dla Dzieci i Młodzieży – Aktywne Wakacje na Boisku

Zajęcia sportowe w Gminie Baranów – podsumowanie pierwszych tygodni wakacji.

—  18 lipca 2024

„Start w dorosłe życie – ładuj akumulatory!”

Zapraszamy młodzież z obszaru działania Stowarzyszenia LGD „Ziemia Chełmońskiego” w wieku 14+, na zajęcia w ramach projektu „Start w nowe życie – ładuj akumulatory!”, dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Dotacja została przyznana uchwałą nr 628/482/24 z dnia 25 marca 2024 roku, w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację w 2024 roku zadań […]