—  08 listopada 2021

Ważne zmiany w sposobie wydawania dowodów osobistych

Od 8 listopada 2021 r. dowód osobisty będzie posiadał dwie cechy biometryczne tj. zdjęcie oraz odciski linii papilarnych. Po 8 listopada podczas składania wniosku o dowód osobisty od każdej osoby powyżej 12. roku życia pobierane będą odciski palców z obydwu dłoni. Jeżeli tymczasowo pobranie odcisków palców nie będzie fizycznie możliwe dowód osobisty zostanie wydany jedynie na 12 miesięcy.

Jeśli Twoje dziecko nie ukończyło 12 lat, wniosek o dowód dla córki lub syna możesz złożyć elektronicznie.

Proces wydawania dowodu osobistego obejmować będzie wydanie dowodu osobistego, w tym weryfikację odcisków palców oraz aktywację warstwy elektronicznej oraz odbiór koperty z numerem PUK.

W związku ze zmianami nie ma konieczności wymiany dotychczasowego dowodu osobistego – będzie można z niego korzystać do czasu upływu jego ważności. Wymiana wszystkich dowodów na nowe potrwa 10 lat.

—  01 grudnia 2021

Rzecznik Ekonomii Społecznej i Solidarnej w Gminie Baranów

08 listopada br. Wójt Gminy Baranów podpisała porozumienie o współpracy z Województwem Mazowieckim, w imieniu którego działa Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.

—  01 grudnia 2021

Szkoła w Baranowie z nowym placem zabaw!

30 listopada rozpoczęły się prace związane z remontem placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Baranowie. Nowy plac ma zostać ukończony do 15 grudnia.

—  30 listopada 2021

Aniołki dla DPS-u

Szkoła Podstawowa w Bożej Woli organizuje kolejną edycję akcji „Aniołki dla DPS-u”. Włączając się do niej pomagamy pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Bramkach