—  06 października 2020

Ważna informacja dla rolników – zawieszenie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym

Szanowni Państwo,
W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań spowodowanych pandemią COVID–19, Centralne Biuro Spisowe podjęło decyzję o prowadzeniu w najbliższym czasie wyłącznie wywiadów telefonicznych przez rachmistrzów spisowych.

Z troski o zdrowie i bezpieczeństwo rolników oraz pracowników statystyki zawieszono wywiady bezpośrednie, które miały być realizowane od 1 października br.

Przypominamy, że użytkownicy gospodarstw rolnych mają obowiązek udziału w Powszechnym Spisie Rolnym i mogą go wypełnić korzystając z dwóch w pełni bezpiecznych metod bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz:

1) Samospis internetowy – dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl/

2) Spis telefoniczny – należy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i zgłosić chęć spisania gospodarstwa.

Z użytkownikiem gospodarstwa rolnego, który nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji, skontaktuje się telefonicznie rachmistrz. Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie będą już mogli odmówić udzielenia odpowiedzi i przełożyć spisu na inny termin.

Z poważaniem,

Wojewódzkie Biuro Spisowe w Warszawie

—  29 października 2020

GOPS wspiera seniora

Informujemy, że Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie przystąpił do realizacji Programu „Wspieraj Seniora” – Solidarnościowy Korpus Wsparcia.

—  28 października 2020

Dzień Wszystkich Świętych w Gminie Baranów

Zbliża się 1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych i jedna z piękniejszych polskich tradycji nawiedzania cmentarzy, pamięci i modlitwy za zmarłych. Wielu z nas pójdzie odwiedzić groby bliskich nam osób.

—  20 października 2020

Podtopienia w Gminie i wnioski o oszacowanie szkód

W związku z bardzo trudną sytuacją hydrologiczną panującą na terenie Gminy Baranów spowodowaną wysokim poziomem wody w rzekach na wniosek Pani Wójt w dniu 15 października 2020 roku. odbyła się wizja lokalna z udziałem przedstawicieli Urzędu Gminy i Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.