—  06 października 2020

Ważna informacja dla rolników – zawieszenie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym

Szanowni Państwo,
W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań spowodowanych pandemią COVID–19, Centralne Biuro Spisowe podjęło decyzję o prowadzeniu w najbliższym czasie wyłącznie wywiadów telefonicznych przez rachmistrzów spisowych.

Z troski o zdrowie i bezpieczeństwo rolników oraz pracowników statystyki zawieszono wywiady bezpośrednie, które miały być realizowane od 1 października br.

Przypominamy, że użytkownicy gospodarstw rolnych mają obowiązek udziału w Powszechnym Spisie Rolnym i mogą go wypełnić korzystając z dwóch w pełni bezpiecznych metod bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz:

1) Samospis internetowy – dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl/

2) Spis telefoniczny – należy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i zgłosić chęć spisania gospodarstwa.

Z użytkownikiem gospodarstwa rolnego, który nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji, skontaktuje się telefonicznie rachmistrz. Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie będą już mogli odmówić udzielenia odpowiedzi i przełożyć spisu na inny termin.

Z poważaniem,

Wojewódzkie Biuro Spisowe w Warszawie

—  26 stycznia 2021

Mobilna zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Na początku lutego rusza mobilna zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Gminie Baranów

—  15 stycznia 2021

Szkoły przygotowane na powrót uczniów klas I-III

Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 wrócą do nauki stacjonarnej. Zgodnie z informacją przekazaną od dyrektorów wszystkie baranowskie szkoły dostosowały swoją pracę do wytycznych sanitarnych oraz rozwiązań przygotowanych przez rząd i czekają na przyjęcie uczniów.

—  13 stycznia 2021

Informacja w sprawie szczepień COVID-19

Urząd Gminy w Baranowie informuje, że na terenie Gminy Baranów punkt szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 zlokalizowany jest w NZOZ w Golach.