—  04 czerwca 2020

Waldemar Brzywczy zaprasza Mieszkańców Gminy Baranów na relaks wśród zieleni.

Nasz świat pędzi nieubłaganie, choć w ostatnich tygodniach epidemia trochę ten pęd przed siebie zahamowała, a my byliśmy zmuszeni spędzić dużo czasu w czterech ścianach. Dziś możemy korzystać z uroku pięknej przyrody, teraz kiedy reżim nie jest już tak ścisły, możemy wreszcie odetchnąć świeżym powietrzem.

Najlepiej w otoczeniu natury i pięknej przyrody. Najbliższym nam, takim kojącym miejscem jest park przy zespole Szkolno-przedszkolnym, który został odświeżony i przystosowany do odwiedzin Mieszkańców gminy. W tak urokliwym zakątku jakim jest starodrzew parku możemy w spokoju odpocząć wśród kojącej zieleni i zwolnic tępa. Choć na chwilę zapomnieć o niedawnym zamrożeniu i spędzić tam czas jak w zaczarowanym ogrodzie. Impulsem do podjęcia tej inicjatywy były prace wykonywane po sąsiedzku, na terenie zespołu szkolno-przedszkolnego, których to prac podjęli się Nasi Mieszkańcy wraz z pracownikami tej placówki pod przewodnictwem Pani Dyrektor. Tak niewiele trzeba by nasza mała ojczyzna była jeszcze piękniejsza.

—  16 kwietnia 2021

Konkurs Plastyczny „Moja Baranowska Ziemia”

Wójt Gminy Baranów zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Baranów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym z okazji Światowego Dnia Ziemi.
Prace konkursowe powinny przedstawiać to jak dbamy LUB możemy zadbać o środowisko naturalne w naszej gminie.

—  16 kwietnia 2021

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.

—  14 kwietnia 2021

Utylizacja wyrobów zawierających azbest dla mieszkańców Gminy Baranów.

Wzorem ubiegłego roku mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, Gmina Baranów w roku 2021 wystąpi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji polegającej na utylizacji wyrobów zawierających azbest.