—  04 czerwca 2020

Waldemar Brzywczy zaprasza Mieszkańców Gminy Baranów na relaks wśród zieleni.

Nasz świat pędzi nieubłaganie, choć w ostatnich tygodniach epidemia trochę ten pęd przed siebie zahamowała, a my byliśmy zmuszeni spędzić dużo czasu w czterech ścianach. Dziś możemy korzystać z uroku pięknej przyrody, teraz kiedy reżim nie jest już tak ścisły, możemy wreszcie odetchnąć świeżym powietrzem.

Najlepiej w otoczeniu natury i pięknej przyrody. Najbliższym nam, takim kojącym miejscem jest park przy zespole Szkolno-przedszkolnym, który został odświeżony i przystosowany do odwiedzin Mieszkańców gminy. W tak urokliwym zakątku jakim jest starodrzew parku możemy w spokoju odpocząć wśród kojącej zieleni i zwolnic tępa. Choć na chwilę zapomnieć o niedawnym zamrożeniu i spędzić tam czas jak w zaczarowanym ogrodzie. Impulsem do podjęcia tej inicjatywy były prace wykonywane po sąsiedzku, na terenie zespołu szkolno-przedszkolnego, których to prac podjęli się Nasi Mieszkańcy wraz z pracownikami tej placówki pod przewodnictwem Pani Dyrektor. Tak niewiele trzeba by nasza mała ojczyzna była jeszcze piękniejsza.

—  15 stycznia 2021

Szkoły przygotowane na powrót uczniów klas I-III

Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 wrócą do nauki stacjonarnej. Zgodnie z informacją przekazaną od dyrektorów wszystkie baranowskie szkoły dostosowały swoją pracę do wytycznych sanitarnych oraz rozwiązań przygotowanych przez rząd i czekają na przyjęcie uczniów.

—  13 stycznia 2021

Informacja w sprawie szczepień COVID-19

Urząd Gminy w Baranowie informuje, że na terenie Gminy Baranów punkt szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 zlokalizowany jest w NZOZ w Golach.

—  11 stycznia 2021

Baranowski Bon Żłobkowy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie prowadzi nabór wniosków o przyznanie świadczenia pieniężnego na rzecz rodziny pod nazwą „Baranowski Bon Żłobkowy”. Program pilotażowy został wprowadzony na okres 01.01.2021 r.
do 31.12.2021 r.