—  05 maja 2020

Utylizacja wyrobów zawierających azbest dla mieszkańców Gminy Baranów.

Wzorem ubiegłego roku mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, Gmina Baranów w roku 2020 wystąpi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji polegającej na utylizacji wyrobów zawierających azbest.

Inwestycja realizowana będzie w roku 2020. Środki pozyskane przez Gminę przeznaczone będą tylko i wyłącznie na odbiór, przewiezienie i utylizację azbestu, natomiast nie mogą być wydatkowane na wykonanie nowych pokryć dachowych.

Zatem osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej będące mieszkańcami Gminy, zainteresowani usunięciem azbestu ze swoich posesji mogą zgłaszać się do Wydział Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy w Baranowie pod nr. tel. (046) 858-13-50 wew. 73, w terminie od 05 – 08.05.2020 r.

—  19 kwietnia 2024

Wyjątkowy konkurs muzyczny w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Żyrardowie

Dnia 15 kwietnia 2024 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Żyrardowie odbył się wyjątkowy Szkolny Konkurs dla Najmłodszych Instrumentalistów, który wypełnił serca publiczności radością i dumą. Koncert ten był nie tylko okazją do pokazania umiejętności, ale także do wyrażenia pasji. Dzień ten zapisze się w kartach historii Szkoły Muzycznej jako niezapomniane […]

—  18 kwietnia 2024

Wydarzenia w Gminie Baranów 2024 / I Półrocze

Szanowni mieszkańcy, przypominamy o terminach zaplanowanych wydarzeń w naszej gminie.
Już dziś gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

—  17 kwietnia 2024

Wsparcie dla Kariny – Młodzieżowa Rada Gminy zaprasza na kiermasz słodkości

Młodzieżowa Rada Gminy, która również włączyła się do zbiórki dla naszej mieszkanki Kariny, gorąco zaprasza na kiermasz słodkości 20.04.2024 r godz. 11:00, plac przy tężni w Kaskach.
My również zapraszamy wszystkich mieszkańców do wsparcia akcji!