—  05 maja 2020

Utylizacja wyrobów zawierających azbest dla mieszkańców Gminy Baranów.

Wzorem ubiegłego roku mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, Gmina Baranów w roku 2020 wystąpi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji polegającej na utylizacji wyrobów zawierających azbest.

Inwestycja realizowana będzie w roku 2020. Środki pozyskane przez Gminę przeznaczone będą tylko i wyłącznie na odbiór, przewiezienie i utylizację azbestu, natomiast nie mogą być wydatkowane na wykonanie nowych pokryć dachowych.

Zatem osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej będące mieszkańcami Gminy, zainteresowani usunięciem azbestu ze swoich posesji mogą zgłaszać się do Wydział Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy w Baranowie pod nr. tel. (046) 858-13-50 wew. 73, w terminie od 05 – 08.05.2020 r.

—  15 stycznia 2021

Szkoły przygotowane na powrót uczniów klas I-III

Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 wrócą do nauki stacjonarnej. Zgodnie z informacją przekazaną od dyrektorów wszystkie baranowskie szkoły dostosowały swoją pracę do wytycznych sanitarnych oraz rozwiązań przygotowanych przez rząd i czekają na przyjęcie uczniów.

—  13 stycznia 2021

Informacja w sprawie szczepień COVID-19

Urząd Gminy w Baranowie informuje, że na terenie Gminy Baranów punkt szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 zlokalizowany jest w NZOZ w Golach.

—  11 stycznia 2021

Baranowski Bon Żłobkowy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie prowadzi nabór wniosków o przyznanie świadczenia pieniężnego na rzecz rodziny pod nazwą „Baranowski Bon Żłobkowy”. Program pilotażowy został wprowadzony na okres 01.01.2021 r.
do 31.12.2021 r.