—  14 kwietnia 2021

Utylizacja wyrobów zawierających azbest dla mieszkańców Gminy Baranów.

Wzorem ubiegłego roku mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, Gmina Baranów w roku 2021 wystąpi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji polegającej na utylizacji wyrobów zawierających azbest.

Inwestycja realizowana będzie w roku 2021. Środki pozyskane przez Gminę przeznaczone będą tylko i wyłącznie na odbiór, przewiezienie i utylizację azbestu, natomiast nie mogą być wydatkowane na wykonanie nowych pokryć dachowych.

Zatem osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej będące mieszkańcami Gminy, zainteresowani usunięciem azbestu ze swoich posesji mogą zgłaszać się do Wydział Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy w Baranowie pod nr. tel. (046) 858-13-50 wew. 273 do 26 kwietnia br.

—  17 maja 2022

Baranów CUP 2022

W sobotę 14 maja 2022 roku na boisku Orlik w Baranowie, odbył się IX Turniej Piłki Nożnej BARANÓW CUP o Puchar Wójta Gminy Baranów. Turniej organizowany jest na terenie Naszej Gminy i adresowany jest do Stowarzyszeń oraz Klubów Sportowych.

—  13 maja 2022

Darmowe zajęcia sportowo-rekreacyjne

Przedstawiamy nowy Harmonogram zajęć sportowo-rekreacyjnych w gminie Baranów. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

—  11 maja 2022

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Placówka Terenowa KRUS w Żyrardowie po raz kolejny jest współorganizatorem tej edukacyjnej zabawy na terenie placówki. W tegorocznym konkursie udział swój zgłosiło 10 szkół z terenu powiatu żyrardowskiego oraz grodziskiego nadesłano 115 prac uczniów spośród których przy udziale żyrardowskich plastyków wybrano tegorocznych laureatów oraz osoby wyróżnione.