—  09 stycznia 2023

Usuwanie folii rolniczych – wkrótce nabór wniosków

Szanowni Mieszkańcy, Uprzejmie informujemy, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Beneficjentami są jednostki samorządu terytorialnego i ich związki, natomiast ostatecznymi odbiorcami korzyści będą rolnicy: posiadacze odpadów z folii rolniczych, siatki i […]

Szanowni Mieszkańcy,

Beneficjentami są jednostki samorządu terytorialnego i ich związki, natomiast ostatecznymi odbiorcami korzyści będą rolnicy: posiadacze odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów oraz opakowań po nawozach i typu Big Bag.

Dofinansowanie przysługuje do przedsięwzięć w zakresie transportu oraz odzysku lub unieszkodliwienia tych odpadów.

Niezbędnym do realizacji programu jest zebranie przez tut. Urząd informacji dotyczących posiadanych przez mieszkańców Gminy Baranów w/w odpadów.

W związku z powyższym rolnicy z terenu Gminy Baranów, zainteresowani odbiorem folii i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej, takich jak: folia rolnicza, siatka do owijania balotów, sznurek do owijania balotów, opakowania po nawozach, opakowania typu Big Bag, będą mogli składać wnioski o odbiór w/w odpadów  w Urzędzie Gminy Baranów. Wnioski będą dostępne w Urzędzie Gminy oraz na stronie internetowej Urzędu JUŻ WKRÓTCE.

Jednocześnie informujemy, iż realizacja zadania jest uzależniona od otrzymania przez Gminę Baranów dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

W przypadku nieotrzymania dotacji na „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” zadanie nie zostanie zrealizowane.

Informacja o programie dostępna jest na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/nfosigw/nabor-20211

wzór wniosku DOSTĘPNY BĘDZIE JUŻ WKRÓTCE.

—  18 kwietnia 2024

Wydarzenia w Gminie Baranów 2024 / I Półrocze

Szanowni mieszkańcy, przypominamy o terminach zaplanowanych wydarzeń w naszej gminie.
Już dziś gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

—  17 kwietnia 2024

Wsparcie dla Kariny – Młodzieżowa Rada Gminy zaprasza na kiermasz słodkości

Młodzieżowa Rada Gminy, która również włączyła się do zbiórki dla naszej mieszkanki Kariny, gorąco zaprasza na kiermasz słodkości 20.04.2024 r godz. 11:00, plac przy tężni w Kaskach.
My również zapraszamy wszystkich mieszkańców do wsparcia akcji!

—  17 kwietnia 2024

„Magia regionalnych opowieści”

5 kwietnia 2024 roku odbyło się rozstrzygnięcie II edycji Konkursu Literackiego na Opowiadanie „Magia regionalnych opowieści”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Bożej Woli.