A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  15 lutego 2022

Trzeci raz nagrodzą aktywność obywatelską

16 lutego 2022 roku (środa), podczas uroczystej III Gali Aktywności Lokalnej poznamy ubiegłorocznych laureatów nagrody „Żurawie Powiatu Grodziskiego 2021”. Gościem spotkania będzie Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna, które wymyśliło i organizuje akcję Szlachetna Paczka. Wydarzenie będzie transmitowane m.in. na stronie zurawie.org.pl oraz na Facebook’u. Gwiazdą wieczoru będzie Kasia Moś, piosenkarka, autorka tekstów, aktywistka.

„Żurawie Powiatu Grodziskiego” to nagroda, która ma na celu  promocję aktywności obywatelskiej, docenienie liderów lokalnych i stojących za nimi organizacji, nagłaśnianie przykładów postaw społecznych oraz szerzenie wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu. Wyróżnienia przyznawane są w pięciu kategoriach: Społecznik roku, Organizacja pozarządowa roku, Wolontariusz roku, Firma przyjazna społeczności lokalnej oraz Wydarzenie społeczne roku!

Tradycją już jest, że osoby szczególnie zaangażowane społecznie, lokalni liderzy, wolontariusze, ale także firmy i organizacje, na koniec roku zostają docenieni specjalnymi statuetkami – mówi Daniel Prędkopowicz, prezes Stowarzyszenia Europa i My. 
– Z uwagi na sytuację pandemiczną, ubiegłoroczne wydarzenie zostało przesunięte i zamiast w grudniu, odbywa się w lutym. Wracamy jednak do spotkania na żywo, nie rezygnując z profesjonalnej transmisji, dla tych, którzy nie mogą być z nami fizycznie dodaje.

III Gala Aktywności Lokalnej odbędzie się 16 lutego 2022 (środa) o godz. 17:00.

OGLĄDAJ ONLINE: na stronie zurawie.org.pl, na Youtube (GTV Twoja okolica) oraz Facebook’u. Wydarzenie będzie także tłumaczone na polski język migowy.

Podczas tegorocznej uroczystości laureaci otrzymają statuetki wykonane przez rzeźbiarza Jerzego Juczkowicza. Galę poprowadzi dziennikarz Grzegorz Nawrocki. Na scenie wystąpią Kasia Moś, finalistka trzeciej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka, reprezentantka Polski w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji, aktywistka społeczna a także Grodziski  Kwintet Dęty. Gościem specjalnym Gali  będzie Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia „Wiosna” (Szlachetna Paczka).

***
Organizatorem Gali jest Stowarzyszenie Europa i My we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim. Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków budżetu Samorządu   Województwa Mazowieckiego.
Patronat honorowy sprawują: Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Powiatu Grodziskiego Marek Wieżbicki, Burmistrz Gminy Grodzisk Mazowiecki Grzegorz Benedykciński, Burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński, Burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski, Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska, Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka, Wójt Gminy Jaktorów Maciej Śliwerski
Partnerzy: Lokalna Grupa Działania „Zielone Sąsiedztwo”, LING BRETT Studio graficzne, Grodziskie Pismo Społeczno-Kulturalne Bogoria
Patronat medialny: RDC Radio dla Ciebie, GTV Twoja okolica, Radio Bogoria, Grodzisk News, WPR24.pl, Flesch Mazowsza
Sponsorzy i darczyńcy:  Samorząd Województwa Mazowieckiego, WKD sp. z o.o., Lajk Taxi Grodzisk Mazowiecki, Kwiaciarnia Iwona Szpak

Przeczytaj także

—  24 października 2023

Wydarzenie 50-lecia  Gminy Baranów

W roku 2023 mija 50 lat od powstania Gminy Baranów. Z tej okazji Wójt Gminy Baranów ogłasza Konkurs pt.  „WYDARZENIE 50-lecia”. Wydarzeniem może być: impreza kulturalna, historyczna, powstanie obiektu służącemu gminie, podjęcie działań/inicjatywa mająca wpływ na rozwój gminy, inwestycja, a także inne ciekawe projekty, które odbyły się w naszej gminie na przestrzeni ostatnich 50 lat. […]

—  24 października 2023

Konkurs Romanki 2023 „Społecznicy Złotego Serca”

Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich działających i mieszkających na terenie Gminy Baranów. Kandydatki i kandydatów to poszczególnych kategorii mogą zgłosić: KATEGORIE   KONKURSU 1.SUPER RODZIC – zgłoszenia do tej kategorii dokonują placówki oświatowe wraz z radami rodziców działające na terenie Gminy Baranów. Każda szkoła oraz przedszkole może zgłosić do konkursu tylko jedną osobę która będzie reprezentowała […]

—  28 listopada 2023

Gminne Przedszkole w Cegłowie zaprasza na Kiermasz Świąteczny

Dołącz do wspólnego świętowania i podziel się magią tego wyjątkowego czasu.

—  27 listopada 2023

PSIAKOWO z wizytą w naszych szkołach

W dniach 20 października i 27 listopada br. w naszych szkołach w miejscowościach Kaski, Baranów i Gole odbyły się niezwykłe spotkania, które wniosły trochę ciepła i edukacji do serc najmłodszych mieszkańców. Gościliśmy przedstawicieli schroniska PSIAKOWO, które współpracuje z Gminą Baranów w zakresie opieki nad zwierzętami bezdomnymi. Dla naszych dzieci to nie tylko lekcja odpowiedzialności, ale […]

—  23 listopada 2023

Pożegnanie Pani Janiny Dobrzeckiej-Kiwior

Dnia 23 listopada 2023r. żegnamy Panią Janinę Dobrzecką-Kiwior, „Zasłużoną dla Gminy Baranów”, wspaniałego lekarza.