A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  15 lutego 2022

Trzeci raz nagrodzą aktywność obywatelską

16 lutego 2022 roku (środa), podczas uroczystej III Gali Aktywności Lokalnej poznamy ubiegłorocznych laureatów nagrody „Żurawie Powiatu Grodziskiego 2021”. Gościem spotkania będzie Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna, które wymyśliło i organizuje akcję Szlachetna Paczka. Wydarzenie będzie transmitowane m.in. na stronie zurawie.org.pl oraz na Facebook’u. Gwiazdą wieczoru będzie Kasia Moś, piosenkarka, autorka tekstów, aktywistka.

„Żurawie Powiatu Grodziskiego” to nagroda, która ma na celu  promocję aktywności obywatelskiej, docenienie liderów lokalnych i stojących za nimi organizacji, nagłaśnianie przykładów postaw społecznych oraz szerzenie wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu. Wyróżnienia przyznawane są w pięciu kategoriach: Społecznik roku, Organizacja pozarządowa roku, Wolontariusz roku, Firma przyjazna społeczności lokalnej oraz Wydarzenie społeczne roku!

Tradycją już jest, że osoby szczególnie zaangażowane społecznie, lokalni liderzy, wolontariusze, ale także firmy i organizacje, na koniec roku zostają docenieni specjalnymi statuetkami – mówi Daniel Prędkopowicz, prezes Stowarzyszenia Europa i My. 
– Z uwagi na sytuację pandemiczną, ubiegłoroczne wydarzenie zostało przesunięte i zamiast w grudniu, odbywa się w lutym. Wracamy jednak do spotkania na żywo, nie rezygnując z profesjonalnej transmisji, dla tych, którzy nie mogą być z nami fizycznie dodaje.

III Gala Aktywności Lokalnej odbędzie się 16 lutego 2022 (środa) o godz. 17:00.

OGLĄDAJ ONLINE: na stronie zurawie.org.pl, na Youtube (GTV Twoja okolica) oraz Facebook’u. Wydarzenie będzie także tłumaczone na polski język migowy.

Podczas tegorocznej uroczystości laureaci otrzymają statuetki wykonane przez rzeźbiarza Jerzego Juczkowicza. Galę poprowadzi dziennikarz Grzegorz Nawrocki. Na scenie wystąpią Kasia Moś, finalistka trzeciej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka, reprezentantka Polski w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji, aktywistka społeczna a także Grodziski  Kwintet Dęty. Gościem specjalnym Gali  będzie Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia „Wiosna” (Szlachetna Paczka).

***
Organizatorem Gali jest Stowarzyszenie Europa i My we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim. Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków budżetu Samorządu   Województwa Mazowieckiego.
Patronat honorowy sprawują: Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Powiatu Grodziskiego Marek Wieżbicki, Burmistrz Gminy Grodzisk Mazowiecki Grzegorz Benedykciński, Burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński, Burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski, Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska, Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka, Wójt Gminy Jaktorów Maciej Śliwerski
Partnerzy: Lokalna Grupa Działania „Zielone Sąsiedztwo”, LING BRETT Studio graficzne, Grodziskie Pismo Społeczno-Kulturalne Bogoria
Patronat medialny: RDC Radio dla Ciebie, GTV Twoja okolica, Radio Bogoria, Grodzisk News, WPR24.pl, Flesch Mazowsza
Sponsorzy i darczyńcy:  Samorząd Województwa Mazowieckiego, WKD sp. z o.o., Lajk Taxi Grodzisk Mazowiecki, Kwiaciarnia Iwona Szpak

Przeczytaj także

—  01 czerwca 2023

Szczepienia przeciw HPV

Informujemy, że przychodnia NZOZ w Golach będzie prowadziła bezpłatne szczepienia przeciw HPV dla dziewczynek i chłopców urodzonych w latach 2010 i 2011. W tej sprawie proszę kontaktować się z NZOZ w Golach nr tel. 46 856 07 26

—  30 maja 2023

Posiedzenie Rady Gminy

Zawiadamiamy o zbliżającym się terminie Sesji Rady Gminy Baranów.

—  30 maja 2023

Demontaż rogatek – Boża Wola

Informujemy o demontażu rogatek na przejeździe kolejowym w Bożej Woli. W ramach prowadzonych prac dotyczących naprawy systemu kierowania ruchem wraz z warstwą nadrzędną na obszarze LCS Błonie, prosimy o szczególną uwagę mieszkańców, aby zwrócili uwagę na nowe oznakowanie i zachowanie szczególnej ostrożności w obrębie przyjazdu kolejowego. Z otrzymanych informacji z PKP wynika, że prace mogą […]