A A A A

Aktualności

Powrót do listy

—  15 lutego 2022

Trzeci raz nagrodzą aktywność obywatelską

16 lutego 2022 roku (środa), podczas uroczystej III Gali Aktywności Lokalnej poznamy ubiegłorocznych laureatów nagrody „Żurawie Powiatu Grodziskiego 2021”. Gościem spotkania będzie Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna, które wymyśliło i organizuje akcję Szlachetna Paczka. Wydarzenie będzie transmitowane m.in. na stronie zurawie.org.pl oraz na Facebook’u. Gwiazdą wieczoru będzie Kasia Moś, piosenkarka, autorka tekstów, aktywistka.

„Żurawie Powiatu Grodziskiego” to nagroda, która ma na celu  promocję aktywności obywatelskiej, docenienie liderów lokalnych i stojących za nimi organizacji, nagłaśnianie przykładów postaw społecznych oraz szerzenie wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu. Wyróżnienia przyznawane są w pięciu kategoriach: Społecznik roku, Organizacja pozarządowa roku, Wolontariusz roku, Firma przyjazna społeczności lokalnej oraz Wydarzenie społeczne roku!

Tradycją już jest, że osoby szczególnie zaangażowane społecznie, lokalni liderzy, wolontariusze, ale także firmy i organizacje, na koniec roku zostają docenieni specjalnymi statuetkami – mówi Daniel Prędkopowicz, prezes Stowarzyszenia Europa i My. 
– Z uwagi na sytuację pandemiczną, ubiegłoroczne wydarzenie zostało przesunięte i zamiast w grudniu, odbywa się w lutym. Wracamy jednak do spotkania na żywo, nie rezygnując z profesjonalnej transmisji, dla tych, którzy nie mogą być z nami fizycznie dodaje.

III Gala Aktywności Lokalnej odbędzie się 16 lutego 2022 (środa) o godz. 17:00.

OGLĄDAJ ONLINE: na stronie zurawie.org.pl, na Youtube (GTV Twoja okolica) oraz Facebook’u. Wydarzenie będzie także tłumaczone na polski język migowy.

Podczas tegorocznej uroczystości laureaci otrzymają statuetki wykonane przez rzeźbiarza Jerzego Juczkowicza. Galę poprowadzi dziennikarz Grzegorz Nawrocki. Na scenie wystąpią Kasia Moś, finalistka trzeciej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka, reprezentantka Polski w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji, aktywistka społeczna a także Grodziski  Kwintet Dęty. Gościem specjalnym Gali  będzie Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia „Wiosna” (Szlachetna Paczka).

***
Organizatorem Gali jest Stowarzyszenie Europa i My we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim. Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków budżetu Samorządu   Województwa Mazowieckiego.
Patronat honorowy sprawują: Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Powiatu Grodziskiego Marek Wieżbicki, Burmistrz Gminy Grodzisk Mazowiecki Grzegorz Benedykciński, Burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński, Burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski, Wójt Gminy Baranów Agata Trzop-Szczypiorska, Wójt Gminy Żabia Wola Piotr Rybka, Wójt Gminy Jaktorów Maciej Śliwerski
Partnerzy: Lokalna Grupa Działania „Zielone Sąsiedztwo”, LING BRETT Studio graficzne, Grodziskie Pismo Społeczno-Kulturalne Bogoria
Patronat medialny: RDC Radio dla Ciebie, GTV Twoja okolica, Radio Bogoria, Grodzisk News, WPR24.pl, Flesch Mazowsza
Sponsorzy i darczyńcy:  Samorząd Województwa Mazowieckiego, WKD sp. z o.o., Lajk Taxi Grodzisk Mazowiecki, Kwiaciarnia Iwona Szpak

Przeczytaj także

—  12 kwietnia 2024

Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy….

Od 2018 roku ( w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości) Szkoła w Bożej Woli bierze udział w ogólnopolskim konkursie Do Hymnu. Zadaniem uczestników jest grupowe wykonanie jednogłosowo, „a cappella” przez możliwie największą liczbę uczniów szkoły: hymnu narodowego oraz 2 pieśni hymnicznych.

—  11 kwietnia 2024

Parking przy PKP Boża Wola – prace naprawcze!!!

W dniu 13 kwietnia 2024 (sobota) będą prowadzone prace przy równaniu nawierzchni PARKINGU przy PKP Boża Wola.
W związku z powyższym obowiązuje bezwzględny zakaz  parkowania samochodów w tym dniu.
W przypadku nie zastosowania się do zakazu pojazdy pozostawione zostaną odholowane na koszt właścicieli.

—  11 kwietnia 2024

Głosowanie w plebiscycie Mistrzowie Agro 2024 rozpoczęte!

Zobacz, kto został nominowany i zagłosuj. Wciąż możesz zgłosić swojego kandydata